От Фондацията "За нашите деца" разпространиха отворено писмо, в което се казва, че през последните дни има неверни твърдения и безпочвени обвинения, отправени към организацията.
"Тези опити за уронване на доброто ни име и градената дълги години репутация са не само напълно необосновани, но и дълбоко неприемливи.
Вече повече от 33 години фондация "За Нашите Деца" работи всеотдайно в полза на децата и семействата в България. Нашата мисия е да предоставяме подкрепа, помощ и решения на тежки житейски проблеми на най-уязвимите членове на обществото. Всички наши дейности и инициативи се осъществяват прозрачно и коректно спрямо нашите партньори, подлежат на редовни външни одити и стриктно се отчитат както пред финансиращите организации, така и пред широката общественост.
Разпространяваните обвинения за зависимости или скрити мотиви са не само клеветнически по своята същност, но и грубо накърняват принципите на истината и обществения интерес. Тези действия подкопават доверието в нашата мисия и поставят под заплаха подкрепата, която предоставяме на хиляди деца и семейства, нуждаещи се
от помощ.
Нашата категорична позиция:
1. Всяко разпространение на неверни твърдения и злонамерени инсинуации, насочени срещу фондацията, ще бъдат разгледани в съда.
2. Призоваваме медиите, гражданите и организациите да проявяват отговорност и да проверяват фактите, преди да се доверяват на непроверена информация, която вреди както на нашата работа, така и на каузите, които защитаваме.
3. Оставаме напълно отворени за диалог, конструктивни дискусии и предоставяне на прозрачна информация за всички аспекти от нашата дейност.
Ангажиментът ни остава непоколебим
Нашата работа е вдъхновена от децата и семействата, които ежедневно преодоляват предизвикателства. Няма да допуснем лични или политически интереси да подкопаят нашите усилия или да отклонят вниманието ни от мисията, на която сме се посветили.
Съжаляваме, че лица, търсещи обществено внимание и печалба, избират да манипулират и да разпространяват неистини, вместо да предложат решения за подобряване на живота на децата и семействата в нужда. Недостойно е каузата за правата на децата, на която ние сме посветили времето и енергията си, да бъде употребена за трупане на гледания или всяване на страх в обществото. Създаването на фалшиви заплахи и използването на неверни твърдения, целящи да породят несигурност и недоверие, подкопават доверието в гражданските организации и нанася пряка вреда на най-уязвимите – децата, които се нуждаят от помощ.
Всеки опит за разпространение на клевети и неверни твърдения, насочени към фондация "За Нашите Деца", ще бъде обект на правни действия. Ние сме твърдо решени да защитим доброто си име и да осигурим справедливост.
Призоваваме всички граждани, медии и институции да допринасят за изграждането на общество, основано на истината, уважението и доверието. Само заедно можем да осигурим бъдеще, в което децата на България ще растат в сигурна и подкрепяща среда".
На 17 януари фондацията бе домакин на официалното обявяване на глобалната кампания на г-н Дейвид Лами, министър на външните работи на Обединеното кралство, посветена на реформата в детската грижа.
"В световен мащаб нещата са сериозни по отношение на липсата на семейна грижа за много деца. Кампанията цели да се обединят усилията, да се използва експертизата и да се положат основите на една сериозна промяна и колкото може повече деца да живеят в семейна среда", обясни пред БНР Трендафил Меретев, Мениджър "Проекти и застъпничество" във Фондацията "За нашите деца".Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
Митата върху износа от Европейския съюз в САЩ ще бъдат 15% за всички стоки. Това обявиха американският президент Доналд Тръмп и председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен след среща с в Шотландия. Разговорът е продължил един час, а след него и двамата лидери определиха споразумението като "изгодно". "Европейският съюз се..
Митата върху износа от Европейския съюз в САЩ ще бъдат 15% за всички стоки. Това обяви американският президент Доналд Тръмп след среща с председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в курорта Търнбъри в Шотландия. До спешните разговори се стигна, след като Тръмп определи 30 процентни мита от 1 август за всички стоки от ЕС. И..
Пожарът в Пирин продължава да се разраства в североизточна посока към Кресна, но опасност за населените места и домовете на хората към момента няма. Локализиран е другият пожар, който избухна следобед на територията на община Симитли. Няколко вили и земеделски сгради в крайната махала на града "Дрънкалица" изгоряха. : Над 5000 декара горска..
Националният съвет на БСП прие отчетите за дейността на ръководените от левицата министерства, както и за дейността на народните представители от коалицията. 32 законопроекта, 120 въпроса към изпълнителната власт, 86 предложения между първо и второ четене на закони, 68 от които са били приети - така изглежда в числа отчета на депутатите от..
Екип кюстендилски пожарникари е изпратен на границата със Северна Македония заради пожар при съседите, който е в близост до нашата територия, съобщиха от Областната дирекция на полицията. Пожарът е установен от частната наблюдателна кула в с. Еремия, която е на самата граница. Информацията на пожара в Северна Македония беше, че е много близо до..
Поради възникнал пожар временно е спряно автобусното движение в участъка на бул. "Панчо Владигеров" и ул. "Обелско шосе", двупосочно на линии 31 и 81. Автобусите ще се отклоняват по обходни маршрути. Към момента Метростанция "Обеля" се обслужва само от автобусна линия 81. Освен това, поради пожар по ул. София, между Банкя и квартал..
"Утре нашите ВВС ще разполагат само с 1, максимум 2 "Кугар"- а и един "Ми-17". Докато дойдат тези всичките, нашите села, много от тях, изгоряха. Искам да напомня, че миналата година, точно по това време, парламентът прие решение, с което задължи Министерския съвет да закупи специализирана техника за пожарогасене по въздуха. Оттогава досега -..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..