Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Кой сега е Българският Тръмп, на кого да се кланяме тук локално?"

"Новини с добавена стойност" с г-н Балев: В борбата за регулации всички средства са позволени

"Доналд Тръмп е Американският Бойкомен. Борисов е Почетен Тръмп"

| Коментар
Снимка: Шарж: Алла и Чавдар Георгиеви

Делян Пеевски: В регулаторите съм ви казал ясно. И енергийни, и КЕВЪРИ-МЕВЪРИ, и друго, което се сменя, това е излишно това назначаване. Защото съвсем скоро аз ще подменя тези хора. И им препоръчвам да не се кандидатират, защото ще бъдат освободени от мен. 

***

Скъпи съучастници, бъдещето настъпи, само още малко трябва да се урегулира. Макар че в Новия световен ред като цяло ще намаляваме регулациите и всичко ще стане частно, освен в Китай.

Китай си остава държавна собственост на Си Дзинпин, а САЩ и Руската федерация вече са еднолични владения на своите нео-древноримски императори.

Това е нов термин - нео-древните римляни, сиреч новите древноримляни разширяват границите на историческата лудост, защото техническият прогрес през вековете ни даде по-големи възможности за мащабна лудост и унищожение; днес има главозамайващи технологии, интернет, изкуствен интелект. Пък и човешката лудост, сама по себе си, също се е развила превъзходно през хилядолетията.  

Мина месец, откак Доналд Тръмп стана полу-световен главатар, едновременно стражар, апаш, ковчежник и регулировчик на полу-световната плячка. Вторият мандат на Тръмп, неговото Второ пришествие в Белия дом протича толкова интензивно, че след време една година с Тръмп свети Петър ще ни я брои за година и половина. Минимум!

Тръмп действа със скоростта и шемета на изтърван изкуствен интелект - като една Поразяваща ръка, Олд Шетърхенд, той нанася удар след удар по слепоочието на зашеметеното човечество. Човечеството гледа и не вярва на ушите си. O tempora, o mores! О, темперни бои на Седемте морета! О, Айвазовски, аквамарин и Аквамен!

Но това са възклицания, ние сме сериозни хора, изследваме сериозни въпроси. Сериозният въпрос е - кой сега е Българският Тръмп, на кого да се кланяме тук локално, чии желания да предугаждаме?

Някой примерно може да си хареса Бойко Борисов за тази роля - същият чаровен харизматик, с управленски опит и творчески подход в работата. Само че няма как Бойко Борисов да е Българският Тръмп, по простата причина, че Доналд Тръмп е Американският Бойкомен. Борисов бе арестуван незаконно още през март 2022, а Тръмп го арестуваха чак на другата година и не толкова драматично.

При незаконния арест на Бойко Борисов той за една нощ излежа срока на Нелсън Мандела. Това не е по силите дори на Чък Норис, камо ли на Доналд Тръмп.

И в още много неща Бойко Борисов е предшественик на Тръмп, а не реплика. Борисов е по-скоро Почетен Тръмп, мъдрец от планината, който съветва отдалеч и си няма дори финансов министър - изгуби си Теменужката в бюджетната дупка.

Следователно друг ще да е Българският Тръмп. Българският Тръмп е някой, който поема лична отговорност да дърпа конците - предкулисно, задкулисно, с изкуствен и естествен интелект, с мрежи на видимо и невидимо влияние. Човек с оперативна нагласа към обстановката, който не се помайва, а гази - въпреки магнитските окови, въпреки соросоидните козни срещу личността му.

С две думи, някой нео-древноримлянин, който като Тръмп действа безогледно, с бивните напред, решително, ловко - като слон в IT компания.

И при Българския, и при Титулярния Тръмп водещ е стремежът към монопол върху регулациите. Регулаторите трябва да работят за мен и точка. Или ще са мои, или ничии! Целта, както винаги, е добруването на народа - ламтежът към неограничена лична власт няма никаква друга мотивация, освен добруването на народа.

Както в борбата за мир по целия свят ежедневно загиват хора, така и в борбата за регулаторите всички средства са позволени. Затова - дайте да се разберем кой е Българският Тръмп и по-бързичко да му даваме всички постове, лостове, опорни точки, КЕВЪРИ-МЕВЪРИ и въобще всичко. Трябва да действаме бързо и ефективно, за да сме адекватни на повишеното международно положение и новите традиционни ценности.

Борба за мир, борба за пир,

борба за регулатори.

И кръв, и пот, сълзи и кир,

и неоконсерватори.

По публикацията работи: Яна Боянова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Газа, октомври 2025 г.

ООН одобри Плана на Тръмп за Газа

Съветът за сигурност на ООН одобри проeкторезолюцията на САЩ, която включва плана на Доналд Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. Самият план от 20 точки е приложение към документа. С тази резолюция се отваря възможност за разполагането на международни сили по стабилността в анклава. Освен това се очаква тя да ускори плановете на страните, които обмислят..

публикувано на 18.11.25 в 01:28

Тръмп: САЩ ще одобрят продажбата на изтребители F-35 на Саудитска Арабия

Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп съобщи, че ще одобри продажбата на изтребители F-35 на Саудитска Арабия. Тръмп говори пред репортери в Белия дом ден преди да приеме там саудитския престолонаследник Мохамед бин Салман. Ройтерс отбелязва, че Пентагонът вече е дал принципно одобрение за сделка с Рияд за 48 изтребителя пето поколение. Това би..

публикувано на 17.11.25 в 23:01

36 години след Нежната революция протестите са срещу Фицо и Бабиш

В Прага и Братислава с протести беше отбелязана годишнината от Нежната революция, свалила комунистическото управление на Чехословакия през 1989 година.  В чешката столица, където преди 36 години полицията помита мирен студентски поход,  днешните демонстрации събраха хиляди противници на милиардера и бивш премиер Андрей Бабиш. Неговата партия АНО..

публикувано на 17.11.25 в 22:28

Хиляди излязоха в Гърция за годишнината от бунта в "Политехника"

Хиляди излязоха по улиците на големи гръцки градове на 52-та годишнина от кървавото потушаване на студентския бунт в атинската Политехника. В цялата страна се провеждат масови демонстрации в памет на десетките загинали по време на бунта срещу военната хунта. Заедно със сегашни студенти в демонстрациите участват хора на различна възраст, включително и..

публикувано на 17.11.25 в 22:24
Европейският комисар по въпросите на демокрацията, правосъдието, върховенството на закона и защитата на потребителите Майкъл Макграт

Еврокомисарят по правосъдието: Необходими са усилия за създаване на солидно досие за корупция по високите етажи на властта

"Плащанията по Плана за възстановяване и устойчивост за всички страни-членки зависят от това дали са изпълнили ключовите етапи" - така еврокомисарят по правосъдието Майкъл Макграт отговори на въпрос дали е възможно да бъдат удържани средства за България и по третото плащане по плана за възстановяване и устойчивост.  Комисията ни удържа 214,5 млн...

публикувано на 17.11.25 в 21:21

Пренасочени и отменени полети заради силния вятър на летище "Васил Левски" - София

Заради силния вятър на летище "Васил Левски" - София полетът от Истанбул за София е бил отменен, а шест други са пренасочени. Полетите от Малта, Франкфурт, Виена и Мюнхен са се приземили в Скопие, а от Бергамо и Варшава във Варна. Съответно заради пренасочените самолети са отменени полетите от София до Варшава, Франкфурт, Виена, Мюнхен и Истанбул...

публикувано на 17.11.25 в 21:02

Ловеч изпълнява предписаните от РИОСВ мерки, за да избегне затваряне на депото за битови отпадъци

Община Ловеч изпълнява предписаните от Регионалната инспекция по околната среда и водите в Плевен мерки, които трябваше да бъдат предприети до днес, за да не се стигне до затваряне на Регионалното депо за неопасни битови отпадъци. В петък, от парламентарната трибуна, в отговор на депутатски въпрос от Николай Нанков министърът на околната среда..

публикувано на 17.11.25 в 20:19