В началото бе в медицински екип, осигуряващ помощ при демонстрациите в защита на съдебната система.
Един ден площадът бе пълен с протестиращи срещу правителството, а следващия – в негова защита.
Той беше свидетел как в първите дни на войната точно тези хора, свикнали да вземат решения в екстрени ситуации, поеха управлението на хората, копираха всички клипове, които терористите бяха направили на насилията, екзекуциите , мародерствата и ги бяха публикували в социалните мрежи.
След това, всички тези свидетелства на зверствата изчезнаха, но бившите демонстранти ги пазят.
Организираха помощници на Гражданска защита. Помагаха и за трансформация на производството на военна основа, дори се погрижиха за снабдяването на армията с основни вещи и храни. Организираха доброволци за събирането на реколтата в крайграничните райони.
После държавата се окопитила и си влязла в задълженията. След това започнаха митингите на семействата на отвлечените.
Към тях се присъединиха родителите на загиналите войници.
Преди няколко години д-р Уди Бар Ар е бил арестуван по време на демонстрация. Той е оказвал първа помощ на демонстрантка. Момичето успяло да свали полицай от каня му, но при това било ранено.
Стражарят прибрал в арестантската кола и демонстрантката и докторът, който й помагал.
От линейката сигнализирали на медицинския профсъюз . Само след час пред районното, където бил отведен доктора, се събрали стотици лекари, мед. сестри и лаборанти.
Те скандирали, че е арестуван лекар, докато е оказвал медицинска помощ и за това, че полицията не се е съобразила с Хипократовата клетва, която го задължава да помага на всеки нуждаеш се, без да се интересува от това какъв е и защо е на това място. Веднага пуснали доктора, още повече, че в участъка той превързал и конния полицай.
С един от ръководителите на медицинския екип - усмихнат, възрастен лекар, душеприказчик на демонстрантите са срещнаха кореспондентките на БНР в Израел Искра и Феня Декало.
Интервюто чуйте в звуковия файл.
На 11 май - в деня, в който почитаме паметта на светите равноапостоли Кирил и Методий, библиотекарите празнуват своя професионален празник. С богата културна програма служителите на Столична библиотека отпразнуваха своя професионален празник в Деня на Европа – 9 май. Беше представено стихотворението „Похвално слово“ изпълнено от неговия..
Врачански ученици от училищен клуб по фотография подредиха изложба със снимки, които показват модернизираната пешеходна зона на града. Изложбата е част от националната инициатива "Детективи на европейски проекти", която се изпълнява от областните информационни центрове у нас по проект на Европейската комисия. Фотосите са подредени в изложба,..
Ловеч - град с много история . Мястото, на което се дава началото на Второто българско царство. Градът, който е провъзгласен за революционна столица от Апостола на свободата. Там, където великият майстор Кольо Фичето изгражда единствения по рода си на Балканите "Покрит мост", градът е наричан "Алтън Ловеч" - Златен Ловеч. Тук..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В село Дъскот жените правят единствените в региона мариновани яйца , нещо като киселите краставични, но не съвсем. Своя пристан в..
В Силистра професор Петър Стоянович представи новото си изследване "Царска България (1879 - 1946) – Българският владетелски двор" , написан в съавторство с доц. д-р Ивайло Шалафов. Това е първата и единствена книга, посветена на историята, структурата и биографиите на българския владетелски двор от времето на т.нар. Трето Българско царство...
Участието на България редом със Съветската армия в битките в края на Втората световна война е спасило страната ни от разпарчетосване. Това мнение изразява 98-годишният доц. д-р Иван Сечанов, който скоро трябва да навърши 99 години. Той е председател на Съюза на ветераните от войните на България. " Война повече не трябва да има . В момента..
Поредната изследователска мисия "От извора на България" отведе хореографа Александър Трендафилов и танцьорите от столичния клуб за народни танци "От извора" в русенското село Николово. Преди дни площадът пред читалището в село Николово, русенско, се превърна в арена за среща на хърцои от две села - домакините от Николово и приятелите им от..
Много неща могат да се направят против еврото и ние от "Възраждане" вече ги правим – уведомихме нашите т. нар. партньори, изпратих писмо до..
Получил ли е инструкции президентът Румен Радев, за да промени позицията си и да поиска референдум за еврото? Това каза пред БНР евродепутатът от..