Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Минесота постигна трета победа срещу Лос Анджелис Лейкърс

Минесота постигна трета победа срещу Лос Анджелис Лейкърс
Снимка: БТА

Отборът на Минесота Тимбъруулвс е само на една победа от класиране за втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Като домакини "горските вълци" победиха със 116:113 Лос Анджелис Лейкърс в четвъртия мач от серията и вече водят с 3:1 успеха. Над всички за Минесота бе Антъни Едуардс, който вкара 43 точки и помогна на тима си да заличи изоставане от 10 точки преди последната четвърт.

Гостите от Лейкърс имаха възможност да пратят мача в продължение в последната секунда, но Остин Рийвс пропусна стрелба за три точки от нула градуса. 

За победителите още 25 точки отбеляза Джулиъс Рандъл, а с 16 точки и 11 борби завърши Джейдън МакДаниел, който направи и ключово триточково отиграване 40 секунди преди края, за да даде преднина на тима от 114:113.

За Лейкърс Лука Дончич отбеляза 38 точки.  С 27 завърши ЛеБрон Джеймс, но всички те дойдоха в първите три части на двубоя. Руи Хачимура пък реализира 23 за "езерняците", които ще трябва да спечелят петия мач в Лос Анджелис, ако не искат сезонът им да приключи предсрочно.

Преднина от 3:1 победи взе и шампионът Бостън Селтикс, който спечели гостуването си на Орландо Меджик със 107:98. 

Джейсън Тейтъм вкара 37 точки и овладя 14 борби, а Джейлън Браун реализира 21 точки и хвана 11 отскочили топки за "келтите", които водеха с минимална разлика през почти целия мач.

За тима на Орландо с 31 точки завърши Паоло Банкеро, но той се нуждаеше от цели 32 изстрела, за да постигне това. Германецът Франц Вагнер добави още 24 точки, но само още петима баскетболисти на домакините завършиха с точков актив, като нито един от тях не премина границата от 12 пункта.

Индиана също е на победа от класиране за втория кръг на плейофите за втора поредна година, след като се наложи над домакина Милуоки Бъкс със 129:103. 

Гостите водеха през абсолютно целия двубой, а преднината им падна под 10 точки само два пъти пъти от средата на втората четвърт до финалната сирена.

Осем играчи на Индиана реализира двуцифрен брой точки, като с най-много - 23, се отчете центърът Майлс Търнър. Още 20 вкара Андрю Нембхард, а Тайрийз Халибъртън направи "дабъл-дабъл" от 17 точки и 15 асистенции.

За Милуоки Янис Адетокунбо вкара 28 точки, Кевин Портър-младши завърши с 23, а  "елените" загубиха титулярния си плеймейкър Деймиан Лилард още в първата четвърт на мача заради контузия.

В драматичния двубой от неделната програма на НБА Ню Йорк Никс спечели с 94:93 гостуването си на Детройт Пистънс и взе аванс от 3:1 успеха в плейофната серия от първия кръг на Източната конференция.

Мачът премина през куп обрати, но ще се запомни най-вече с решението на съдиите да не отсъдят фаул на Джош Харт при стрелбата за победата на Тим Хардауей-младши в последната секунда на  редовното време.

Това предизвика бурно недоволство от страна на треньорския щаб на Детройт, както и от играчите, но съдиите не промениха решението си и така победата бе за Никс.

Впоследствие Националната баскетболна асоциация излезе с изявление, в което признава грешката на съдийския екип, но това по никакъв начин няма да повлияе на изхода от срещата и за Детройт остава единствено моралната утеха, че са били прави.

Джейлън Брънсън бе най-резултатен за победителите от Ню Йорк с 32 точки, но големият герой за Никс бе центърът Карл-Антъни Таунс, който завърши с 27 точки и вкара три ключови и много трудни стрелби в последните три минути на редовното време.

За Детройт Кейд Кънингам направи "трипъл-дабъл" от 25 точки, 10 борби и 10 асистенции, а 18 точки прибави Тобайъс Харис.


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

България с нови три финала на СП по скокове на батут в Памплона

България си осигури нови три финала на Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в Памплона, Испания. Състезателите ще участват в борбата за медалите при възрастите до 14 и до 12 години. В индивидуалната надпревара отлично представяне направи Преслава Пенчева, която намери място сред най-добрите осем при 14-годишните. След малко..

публикувано на 16.11.25 в 09:53

Селекционерът Александър Димитров защити играчите си

Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров обясни, че България се е опитал да направи максималното, но много фактори са оказали влияние за поражението с 0:2. Треньорът посочи разликата в класите на двата отбора, а също така обърна внимание и на дузпата за домакините. „Турският отбор е много силен и той го показа днес. Има много..

публикувано на 16.11.25 в 06:44

Карлос Алкарас и Яник Синер ще спорят за трофея в Торино

Испанецът Карлос Алкарас се класира за двубоя за титлата на Финалния за сезона турнир на АТП, който се провежда в Торино (Италия). Поставеният под номер 1 испанец се наложи с 6:2, 6:4 срещу Феликс Оже-Алиасим от Канада. В битката за титлата Алкарас се изправя срещу Яник Синер, който защитава титлата си от миналия сезон. Италианецът се наложи със 7:5,..

публикувано на 16.11.25 в 06:38
Швейцарският национал Брийл Емболо се радва на първия гол срещу Швеция.

Вратарят на ЦСКА допусна 2 гола и направи спасявания за Беларус (резултати)

Гърция спечели срещу Шотландия с 3:2 в двубой от група „С“, а в другата среща Дания и Беларус завършиха 2:2. След двата любопитни резултата Дания е лидер с 11 точки, а шотландците са втори с 10. В решителната среща представителите на Острова приемат скандинавците. Вратарят на ЦСКА Фьодор Лапоухов игра за Беларус при равенството 2:2  при визитата..

публикувано на 16.11.25 в 06:22
Националите ни загубиха от Турция в Бурса

Националите ни отстъпиха пред Турция

Националният ни отбор по футбол загуби с 0:1 гостуването си на Турция, в предпоследния си двубой от 5-та група на квалификациите за световното първенство. Срещата на стадион „Матлъ“ в Бурса регистрира пето поражение в пет мача за българите и те остават на дъното на класирането без точка, само с един отбелязан гол и 18 допуснати. Първата..

публикувано на 15.11.25 в 21:10
Баскетболистките ни победиха и Украйна

Баскетболистките ни с нова победа за ЕвроБаскет

Националният ни отбор по баскетбол за жени победи като гост Украйна с 80:60 точки във втората си среща от квалификациите за ЕвроБаскет 2027. Мачът се игра в Рига, а това е втора поредна победа за възпитаничките на треньора Таня Гатева, които са начело в група 5-та група. В първата си среща националките ни разгромиха Азербайджан в Баку със..

публикувано на 15.11.25 в 20:46
Душан Керкез

Душан Керкез си намери отбор в Гърция

Бившият треньор на футболните ЦСКА и Ботев (Пловдив) Душан Керкез вече има нов отбор. Босненският специалист застава начело на гръцкия Атромитос, като договорът му е за година и половина. Керкез започна сезона начело на "армейците", но заради серия от слаби резултати беше заменен от Христо Янев. Преди той води тима на Ботев (Пловдив), с..

публикувано на 15.11.25 в 19:44