"Опитвам се да напиша този пост, но просто не мога да повярвам“ написа Владимир Михайлов. “Бяхме заедно по целия ми път на сцената дотук. Ти БЕШЕ Исус в 'Jesus Christ Superstar', в Зоро заедно направихме ролята, но ти добави бича и изработи по един за двама ни, научи ме да го размахвам, но така и не успях да те догоня... Това лято трябваше пак и двамата да сме Жан Валжан... Винаги беше готов да поведеш, или да отстъпиш, нямаше невъзможни неща за теб, понасяше тежестта с усмивка, пазеше ми гърба... Огромна, огромна загуба! Съболезнования на семейството, прегръщам ви! Обичам те, приятелю, светъл полет!"
Михаела Филева сподели: "Не мога да повярвам, че е истина... Днес си отиде един изключителен човек и артист – Богомил Спиров. Бобчи, за мен завинаги ще бъдеш вдъхновение! Благодаря ти за всичко, приятелю! Няма да успеем да изпием по бира, както си обещахме преди няколко дни. Благодаря ти за всички наставления и бащински съвети, които ми даваше в годините, както за ролите в театъра, така и за житейските трудности! Благодаря ти, че винаги като имахме общ спектакъл извън София и тръгвахме с моята кола, караше вместо мен, защото знаеше, че ме е страх да шофирам на дълъг път. Винаги си бил джентълмен. Обичам те от дъното на душата си и съм благодарна, че музиката ни срещна. Все ни пожелаваше на "БОБЪР ЧАС" преди да излезем на сцената... Сигурна съм, че сега те чакат най-големите роли в Райския Музикален театър и нестихващи аплодисменти, но защо така избърза за тях..."
Това бяха първите постове в социалната мрежа facebook. Към тях се добавяха и ще продължават да се добавят още снимки и още спомени… Връщайки се в своите спомени и борейки се със своята мъка от загубата на Боби Спиров, на 30-и април, когато Музикалният театър беше притихнал в траур, разговарях с големия оперетен и мюзикълен артист, режисьор и приятел Александър Мутафчийски. Чуйте в звуковия файл /в специалното издание на предаването за музикално-сценични изкуства “Каста дива“/ вълнуващите спомени на Александър Мутафчийски за съвместния театрален живот, спектаклите у нас и турнетата по света, за един любим сценичен костюм, за кулинарната дарба и за слънчевата усмивка на Боби Спиров!
НМТ “Стефан Македонски“ отмени всичките си представления за тази седмица и отложи планираната за 9-и май премиера на “Кралят на валса“. Концертът-спектакъл, посветен на 200-годишнината от рождението на Йохан Щраус син“ ще се състои на 16-и май и вместо с бляскавото участие на Боби Спиров, ще бъде посветен на паметта му.
Дълго продължи днес поклонението пред голямата българска звезда на оперетата и мюзикъла, повече от 30 години артист-солист на НМТ “Стефан Македонски“. Въпреки че в почивните дни много хора са извън града или страната, столичният храм “Св. Вмчк. Георги Победоносец“ се оказа тесен за всички близки, колеги, приятели и почитатели, които бяха дошли за заупокойната служба, водена от отец Кирил Попов. Повече от два часа бяха необходими, за да успее всеки да влезе в храма, да се поклони и да поднесе своите цветя. Срещнах много от големите артисти в областта на музикално-сценичните изкуства – оперета и мюзикъл, а също опера и балет, както и поп звезди, театрални актьори и режисьори. Както в първия момент, така и днес сълзите бяха повече от думите. Все пак, чуйте в звуковия файл букет от споделени мисли и спомени, събран от репортерския микрофон на колегата Андрей Борисов, както и последните аплодисменти, с които изпратихме Богомил Спиров в последния му земен път.
“Светъл“ беше думата, която чух най-много пъти тази седмица за Богомил Спиров. Нека бъде светъл пътят му във Вечността! И нека бъде все така светла паметта за него тук, на Земята!
Щастие е да живееш така, че да бъдеш толкова обичан!
В свят, в който вниманието се измерва в секунди, а изкуството често отстъпва пред алгоритмите, има хора, които упорито се връщат към корените, за да ги извадят на светло с нов глас. Един от тях е Тодор Василев — професионален музикант, артист по душа и съвременен интерпретатор на българската класическа литература. В своя проект "Шепот..
Веселин Маринов за пръв път ще участва в едно от големите летни събития в България – фестивала "Сцена на върховете" на Белоградчишките скали. "Обичам Белоградчишките скали. Това е място, което ме кара да се чувствам по-различно", сподели изпълнителят пред БНР. Той ще зарадва и публиката на фестивала в Балчик на 8 септември. "Не..
Българската писателка Стефка Станчева издаде най-новата си книга. Тя носи ефирното заглавие "Мигът на Дора". Слоганът на романа е "Златна Добруджа през погледа на Дора Габе", и е втората книга от трилогия, започнала с вълнуващия роман "Добруджанският феникс". Книгата ще има специални представяния из България на 5 август в Добрич, на 12 август..
Сила ми дава вярата в човешката природа, че все пак е добра. Това казва един по-малко известен, но много интересен поет. Ангел Дюлгеров пише поезия от десетилетия, но едва от тази година се престраши да издаде стихосбирка. Авторът от Перник казва, че най-трудно се пише за Родината. Но и поставя въпроса - дали човекът ще се чувства добре с "брат..
Световноизвестният танцов артист Зия Азази ще зарадва отново публиката в София. Сцената на "Топлоцентрала" ще се превърне в пространство за трансформация от 29-ти до 31-ви юли , когато Азази ще се изяви с две от най-емблематичните си солови изпълнения. "Искам да покажа своите собствени търсения, страданието, освобождението, насладата от..
Четвъртото издание на Международния джаз фестивала "Д-р Емил Илиев" ще се проведе от 1 до 6 август в Боровец. "Стремим се да обхванем интересите на всяка възраст. Ще има представяне на две книги, лятна академия за деца и страшно много музика", разказа пред БНР музикалният програматор Елиана Захариева. Тя отбеляза, че събитието..
За седма поредна година голямата поляна край река Видима до троянското село Дебнево ще събере изтъкнати музиканти от България и чужбина. Фестивалът започва на 30 юли и ще продължи до втори август. Културеният форум носи името JAM ON THE RIVER. Подготвили сме много музикални изненади за нашите гости, разказа пред БНР организаторът..
Управлението на водите ни е наистина безобразно! Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов, сдружение "Балканка", съветник в парламентарната комисия по..
Увеличение на заплатите с 30% и изравняване на статута на горските служители, които работят на терен, с пожарникарите и полицаите. За това настоява..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си..