Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След двойното убийство във Вашингтон

Засилват сигурността на израелските посолства по света

Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху.
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Чуй новината! Чуй новината:

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че сигурността в израелските посолства по света ще бъде засилена, след като двама служители на посолството във Вашингтон бяха убити при стрелба пред Еврейския музей в американската столица, предаде Ройтерс.

Канцеларията на премиера съобщи, че той е шокиран от ужасяващото, антисемитско нападение.

"Ставаме свидетели на ужасната цена на антисемитизма и на безразсъдната подстрекателска риторика срещу Израел. Кръвните клеветите срещу страната ни водят до проливане на кръв и трябва да бъдат изкоренени докрай", се казва в изявление на премиера.

В същото време израелският министър на външните работи Гидеон Саар заяви, че е ужасен от смъртоносната стрелба, предаде БТА

"Представители на Израел по света постоянно са изложени на повишен риск – особено в тези времена", написа Саар в социалните мрежи.

"Ние сме в тесен контакт с американските власти. Израел няма да се поддаде на терора", написа израелският външен министър.

По публикацията работи: Георги Николов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Напрежение между Азербайджан и Русия заради задържани журналисти

Властите в Азербайджан арестуваха двама журналисти от местното подразделение на руска държавна информационна агенция, което нагнетява напрежението с Москва след арестите в Русия на етнически азербайджанци, заподозрени в сериозни престъпления. Министерството на вътрешните работи на Азербайджан е започнало разследване срещу местния клон на..

публикувано на 01.07.25 в 19:50

Ръководителят на самопровъзгласилата се ЛНР обяви, че цялата ѝ територия е под руски контрол

Ръководителят на самопровъзгласилата се и впоследствие анексирана от Русия Луганска народна република обяви, че цялата ѝ територия е вече под руски контрол. Леонид Пасечник говори късно снощи пред руската държавна телевизия. Твърденията му не са потвърдени нито от Киев, нито от руското военно ведомство. Луганска област е една от петте..

публикувано на 01.07.25 в 19:28
Илюстративно изображение

Спират водата в Ловеч от 10 до 16 ч. утре за отстраняване на авария

Заради отстраняване на авария на магистралния водопровод "Черни Осъм" утре (2 юли) ще бъде спряно водоподаването за Ловеч от 10:00 до 16:00 ч., а за квартал "Гозница" - от 7:00 ч. до отстраняване на аварията. В същото време министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов заяви днес в село Черни Осъм, че предстои възлагането на..

публикувано на 01.07.25 в 19:11

МС ще предостави бутилирана вода за питейни нужди на бедстващи свищовски села

На утрешното си заседание правителството ще предостави от Държавния резерв бутилирана вода за питейни нужди, по искане на кмета на община Свищов. Водата се отпуска заради последиците от обявеното на 26 юни бедствено положение на територията на селата Хаджидимитрово и Горна Студена. Стари водопроводи, аварии и намален дебит на водата,..

публикувано на 01.07.25 в 19:09
Снимката е илюстративна.

Властите в Ловеч прекратиха издирването на леопарда

Властите в Ловеч прекратиха издирването на избягалия леопард,  за който беше получен сигнал в неделя вечерта, че е забелязан между ловешките села Казачево и Сливек. И днес в района около мястото, за което се твърдеше, че хищника е бил видян не са открити следи от него и акцията на полицията и горските служители е преустановена. Това съобщи..

публикувано на 01.07.25 в 18:47
Кметът на София Васил Терзиев (в средата), зам.-кметът по екология Надежда Бобчева (вляво) и директорът на завода за отпадъци Николай Савов (вдясно) дават брифинг в Столичната община - 1 юли 2025 г.

Столичната община за злоупотребите с отпадъци: Има видео, което показва как се случват нещата

Столичният кмет Васил Терзиев е сезирал Европейската прокуратура за потенциални измами с управлението на отпадъците в София. Терзиев настоява за проверка на всички договори с европейско финансиране заради съмнения за присвояване на публични средства, документна измама и престъпление по служба.  Терзиев: Сезирахме Европрокуратурата за злоупотреби,..

публикувано на 01.07.25 в 18:46
Патриарх Даниил

Една година от служението на патриарх Даниил като духовен водач на БПЦ

Преди една година Българската православна църква избра и въдвори своя нов духовен водач - Негово светейшество патриарх Даниил. Събитието беляза нова страница в съвременната история на вярата у нас и събуди надежди за единство, обновление и отстояване на традиционните християнски ценности.  Тържествата по повод 1 г. от интронизацията..

публикувано на 01.07.25 в 18:34