
Според Кенан Йозгюр от Измир политическата обстановка в България е трудна за следене.
Самият Кенан Йозгюр вече е отчаян от случващото се в българската политика и от отношението на българските партии към изселниците.
Рафет Улутюрк от Истанбул, председател на изселническата организация "Бултюрк", също отправи критики към поведението на партиите в България.
"Ние трябва да се научим в България всички да сме равни, не само в Конституцията да се пише. От 35 години насам се говори, българите ще дойдат, българите ще дойдат. Това е в Кърджали, в Разград, в Шумен, където са турците, само се говори това - българите да не дойдат. Къде да не дойдат? На власт. Е, добре, турците са на власт, бяха на власт колко пъти. Какво са направили за турците? Какво са направили за България? Значи, всички граждани трябва да се съберем в какво ще се направи за България, а не за турците, за българите, за циганите и тем подобни. Проблемът в България е там, защото всеки си използва оръжието уж са българи и турци, но никой нито за българите има нещо, нито за турците", каза Улутюрк.

Хюлия Алтън, която години наред помага с организацията на изборите за Народно събрание в Истанбул смята, че няма истинско съревнование между политическите партии на идейно ниво.
Кенан Йозгюр е категоричен, че не би искал да види поредни предсрочни избори.

В Бурса Севил Достум също смята, че има умора от множеството избори през последните години.
В Измир единствените български партии, които общуват с избирателите са ДПС на Делян Пеевски и Алианс права и свободи, разказва Кенан Йозгюр.
Йозгюр не прогнозира друга българска политическа партия да успее да получи подкрепа.

Рафет Улутюрк пък призова да има нови политически партии и изрази симпатии към лидера на величие Ивелин Михайлов.
"Трябва да се промени. Всичко трябва да се промени. Обаче народът и всичките партии в единство трябва да са. Желаем за по-добро, чакаме всички да са на по-добро ниво. Ще чакаме, обаче времето много бързо лети. За да е по-стабилно всичко трябва и да бързаме, нали", настоя Достум.

От своя страна, Хюлия Алтън настоя за стабилност и с оглед на сложната международна обстановка.
"Проблемите на българските изселници в Турция са много. Една част от тях са решени през годините, но има още проблеми за решаване. Най-често срещаните проблеми са например български гражданин, който не може да вземе българско гражданство в България", каза Алтън за сложния, според нея, процес на получаване на гражданство от страна на изселниците.
Каквото и да се случи в политическата обстановка в българската държава, Севил Достум се надява на добри отношения между България и Турция, както и между всички хора, които живеят в двете страни.
"Българската и турската държава какво да свършат? Да успеят, например, в управлението за българските наши мюсюлмански изселници в Турция. От всички реални закони на българската държава без проблеми както досега и след това за по-добро бъдеще в мир и приятелство да продължат отношенията. Това е моето пожелание - със силни връзки и доброта. Пожелавам на всички български граждани успехи и сбъднати мечти за по-хубави дни със семейството, с децата, с приятелите. И конфликти да няма, да живеем в мир между двете държави, в приятелски отношения", каза Севил Достум.

Дейностите по така наречения "Воден цикъл", по който в Сливен се изграждат довеждащи водопроводи и подмяна на водопреносната система, продължават да оставят цели квартали без вода за повече от 24 часа. Последният случай бе от почивните дни миналата седмица, когато над 24 часа домакинствата във високата зона на града бяха без вода или достигаше вода,..
5 лекарствени продукта за деца до 7-годишна възраст се отпускат безплатно към момента по лекарско предписание . Това са антибиотици, свързани с инфекции в горните и долните дихателни пътища, отит, както и инфекции на кожата и меките тъкани. Това стана възможно от юли тази година, след като депутатите приеха в бюджета на Здравната каса да се..
14 браншови организации от хранително-вкусовата и питейната индустрия изпратиха до Министерски съвет, Министерството на финансите, Министерството на земеделието и ресорните парламентарни комисии становище , в което категорично настояват Параграф 16 от преходните и заключителни разпоредби да отпадне от проекта на Закона за държавния бюджет за 2026..
Неправилното хранене – веднъж дневно, вечер, е сред рисковите фактори за развитие на диабет. Уязвими към болестта са хората с наднормено тегло, наследствено обременените и хората, водещи застоял начин на живот. Това каза в интервю за БНР проф. Ивона Даскалова, началник на отделението по ендокринология в столичната университетска болница..
Генерираните с изкуствен интелект изображения влизат в инструментариума за изнудване на деца, отчитат от отдела за киберпрестъпност на ГДБОП. Проблемът, че изкуственият интелект помага на педофилите , е регистриран от Станфордския университет преди години. Изследването на учените показало, че преработването на изображение с ИИ трудно може..
Книгата "Проблеми на доказването на гражданска отговорност в цифровото пространство на ЕС" ще бъде представена днес. Неин автор е Димо Господинов - адвокат, изследовател и правен активист. В изданието той пише " Дигиталните технологии променят гражданската отговорност и начините, по които тя се доказва ". Пред БНР Господинов подчерта, че..
" Мярката за неотклонение на Никола Саркози е сравнително лека , не му беше наложено нито домашен арест, нито електронна гривна, а само да не контактува с представители на съдебните власти, включително с министъра на правосъдието". Това заяви пред БНР сънародникът ни от Франция Стефан Манов след решението на Апелативния съд на Париж да освободи..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Този бюджет е прахоснически, нереформаторски и изпуска възможности да приведе държавните финанси в ред , от което има нужда. Това каза пред БНР Милен..