Компютърните технологии са един практичен и лесно достъпен инструмент и следва да бъдат възприемани като такива. Това не означава, че родителите трябва да ги възприемат като безплатна детегледачка, която може да им бъде винаги на разположение, когато се нуждаят от време за себе си. Необходимо е изграждането на ясни правила за ползване. Това важи както за децата, така и за възрастните. Всеизвестен факт е, че децата копират поведението на родителите си. Затова и няма как да убедиш детето си, че непрекъснатият престой в паралелния онлайн свят, който всеки един от нас си създава, не е полезен, след като самият ти често се пренасяш в него, когато искаш да избягаш поне за малко от реалността.
Интернет крие много рискове, но това не означава, че не можем да използваме технологиите за градивни цели. Често именно те са най-подходящото средство за развитие на креативната и творческа мисъл. В този технологичен свят, в който се сблъскват аналогови и дигитални поколения, възпитаването на дигиталните умения може само да е от полза за всеки един онлайн потребител. Изграждането на дигитална грамотност не изисква сериозни усилия, а само желание и инициатива. Липсата на познания може лесно да се запълни, стига да знаем какво точно да търсим. Ако сме наясно до какви последствия ще доведат следите, които оставяме онлайн, хакерските атаки, всевъзможните вируси и киберзаплахите не биха били нещо толкова страшно. Решението на всички проблеми в интернет се крие в дигиталната хигиена, която всеки от нас трябва да възпита в себе си. Как, чуйте в звуковия файл.
В евангелското четиво от тази неделя при Христос донасят на постелка един разслаблен, т.е парализиран човек, когото Той изцелява с думите: "Дерзай, чедо, прощават ти се греховете". В случая Синът Божий извършва чудото заради вярата на тези, които го носят, което също не се случва за първи път. Намиращите се там книжниците веднага в един глас..
Данила Бабенко е руски гражданин, избягал от страната си, когато Русия нахлу в Украйна през февруари 2022 година. Вече три години Данила не може да придобие статут на бежанец в България. Какви са аргументите на Данила да избяга в България и с какви проблеми се сблъска на институционално ниво у нас, разказва в "Мрежата“ по програма "Христо Ботев“...
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Доц. д-р Владимир Златарски представя в "Артефир" документалното изследване на германския журналист Хералд Йенер, озаглавено "Вълче време. Германия и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg