Компютърните технологии са един практичен и лесно достъпен инструмент и следва да бъдат възприемани като такива. Това не означава, че родителите трябва да ги възприемат като безплатна детегледачка, която може да им бъде винаги на разположение, когато се нуждаят от време за себе си. Необходимо е изграждането на ясни правила за ползване. Това важи както за децата, така и за възрастните. Всеизвестен факт е, че децата копират поведението на родителите си. Затова и няма как да убедиш детето си, че непрекъснатият престой в паралелния онлайн свят, който всеки един от нас си създава, не е полезен, след като самият ти често се пренасяш в него, когато искаш да избягаш поне за малко от реалността.
Интернет крие много рискове, но това не означава, че не можем да използваме технологиите за градивни цели. Често именно те са най-подходящото средство за развитие на креативната и творческа мисъл. В този технологичен свят, в който се сблъскват аналогови и дигитални поколения, възпитаването на дигиталните умения може само да е от полза за всеки един онлайн потребител. Изграждането на дигитална грамотност не изисква сериозни усилия, а само желание и инициатива. Липсата на познания може лесно да се запълни, стига да знаем какво точно да търсим. Ако сме наясно до какви последствия ще доведат следите, които оставяме онлайн, хакерските атаки, всевъзможните вируси и киберзаплахите не биха били нещо толкова страшно. Решението на всички проблеми в интернет се крие в дигиталната хигиена, която всеки от нас трябва да възпита в себе си. Как, чуйте в звуковия файл.
Асоциацията на българската авиационна индустрия (АБАИ) връчи своите традиционни годишни награди. Отличена от АБАИ в категория "Медии" е водещата на "Нашият ден" Нина Цанева, която заслужено получи грамота "Гласът, който вдъхновява". С представянето на теми, свързани с авиационното дело в България, Цанева се превърна в истински глас на..
Отвеждаме слушателите на "Нашият ден" в Париж, където Българското неделно училище "Иван Вазов" създаде коледен подарък за българските семейства от цял свят. Янета Димитрова , заместник-директор на училището и преподавател по БЕЛ разказва какво можем да открием на страниците на международния коледен брой на вестник "Вазовчета", създаден от..
В "Нашият ден" представяме две коледни инициативи на студентите от Софийския университет "Св. Климент Охридски" , които за поредна година ще стоплят сърцата на куп непознати възрастни хора и деца. За десети път Студентски съвет при СУ организира най-топлото си събитие, като приканва студенти, преподаватели и приятели на Алма Матер да се..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които осъзнаваме, че ни пречат. Реакциите ни, породени от страх относно бъдещи събития, зачестяват в съвременното общество. След годините на пандемия нивата на тревожност са повишени не само по отношение..
"Хроничното бъбречно заболяване (ХБЗ) често остава незабелязано, докато не достигне до сериозни и необратими стадии. Пациентските организации в България алармират за необходимостта от промени в здравната система, които да осигурят навременна диагностика и лечение на това заболяване. Христина Николова, представител на Асоциацията на пациентите с..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Световноизвестният гръден хирург проф. Валтер Клепетко, който до пенсионирането си бе ръководител на катедрата по хирургия в Университетската болница..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg