Нашият гост има огромен репертоар, стотици спектакли в различни театри у нас и по света. Пази програми, афиши, снимки от всички свои участия в оперни спектакли. Събира записи – свои и на колегите си и ги разпространява в социалните мрежи, за да не се забравят имената им. Подготвя издаването на книга, която ще проследи историята на преди всичко на Варненската опера, но и на други места, където е гостувал.
Той е роден на 28 септември. Ученик е на проф. Сима Иванова и проф. Реса Колева. Специализира при проф. Благовеста Карнобатлова-Добрева. Във Варненската опера е от 1981 г. и остава там за следващите 18 сезона. Известно време е свободен артист, като пътува много и участва в различни постановки. След 2010 г. отново се завръща във Варненската опера, където пее и до днес. През 2008 г. получава наградата „Варна“.
Освен богатия оперен репертоар Арсений Арсов питае обич и към ораториалната музика. Трябва да се отбележат участията му в изпълненията на „Месия“ на Хендел, „Сътворението на света“ на Хайдн, Реквием на Моцарт, Верди и Шуман, „Стабат Матер“ на Росини, „Меса ди Глория“ на Пучини, 9 симфония на Бетовен – един цял отделен свят, за който може би при следващи срещи ще можем да си поговорим.
Арсений Арсов е лауреат на няколко международни конкурса – „Млади оперни надежди – Томче Грънчаровски“ в Скопие, където печели златен медал. Има почетен диплом и лауреатско звание от конкурса „П.И. Чайковски“ в Москва. От конкурса „Мария Калас“ в Атина е носител на втора награда, както и лауреатско звание от европейския конкурс за вокални изпълнители в Монте Карло „Л’ар лирик“.
Записите, които съм избрала са осъществени под диригентството на Станислав Ушев, Георги Зашев, Марио Манцо, Иван Филев.
Поредица от концерти "Духът на испанската и латиноамериканската музика" ще бъде открита днес в Националната музикална академия "Професор Панчо Владигеров" в София от 18.30 ч. Тя предлага богата програма, изпълнявана от изявени китаристи, както и уникален концерт, който съчетава традицията на класическото пиано с фолклорната музика. Всички..
В петък (11 април) от 19 ч. в зала "България" е концертът "Размисли преди Великден" на Симфоничния оркестър на БНР. Константин Илиевски , главният диригент на Радиосимфониците, представя в "Артефир" програмата на празничния концерт, в която са закодирани дълбоки послания, свързани с предстоящия празник. "Програмата е типична за..
Коулман Мелет (27 май 1974 – 12 февруари 2009) е американски джаз китарист и вокалист, който загива трагично в самолетна катастрофа на 12 февруари 2009 година. Във фаталния ден е пътувал за турне, където трябвало да свири с Филхармоничния оркестър на Бъфало, Ню Йорк, като член от групата на тромпетиста Чък Манджионе. Приближавайки се до Бъфало,..
В 24-тото издание на своя Великденски музикален фестивал Държавната опера във Варна поднася 16 събития в различни жанрове – опера, оперета, балет, концерт и мюзикъл и спектакли за деца. Началото беше поставено през март с представления на оперите "Бохеми“ и "Макбет“, детския мюзикъл "Мечо Пух“ и първия от концертите "Лицата на НМА "Проф. Панчо..
През далечната 1981 година едно име нахлу с гръм и трясък в рокаджийските класации на цяла Европа и предизвика удивени възгласи. Проглуши дори британските фенове и славещата се със своя шовинизъм критика на Албиона не успя да затвори очите си пред факта, че Германия е родила група от класата на "Деф Лепърд", "Айрън Мейдън", "Саксън" и..
"…И продължавах да рисувам сама“ е изложба-пътешествие, което отбелязва 150 години от рождението на Елена Карамихайлова. В нея се въвеждат низ от..
Проблемите в българската психиатрия продължават да се трупат, но този път сякаш се вижда лъч надежда. В ефира на предаването Lege Artis, д-р Цветеслава..
Върху значими проблеми дискутирахме заедно с акад. Богдан Петрунов. Опитен учен, лекар и преподавател, дългогодишен ръководител на Националния център по..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg