Младо семейство е избрало да живее с децата на село и да произвежда екологично чисти храни.
На какво биха научили градските деца, ако отидат при тях на летен лагер?
Сияна е юрист по образование, заменя адвокатската кантора с природата и алтернативното образование, еко арттерапия и семейните констелации.
А Иво е агроном с над 20 години опит в България. Работата със земята ги зарежда, а любовта ги кара да преоткриват красотата във всекидневието ежеминутно.
Имат две дъщери на 11 и на 8 години.
Какво дава близостта с природата, как земята образова и как тези дейности допълват потребността от срещата с истинското и ценното.
Иво и Сияна Тончеви разказват в “Нашият ден“ как започва всичко.
“В началото започнахме с това, че си търсихме жилище. Така и не можахме да намерим подходящото за нас в София.
Тогава решихме да последваме нашата детска мечта – да живеем в къща. След това се родиха нашите дъщери и тогава се обърнахме изцяло към здравословен начин на живот, близо до природата.
Започнахме да търсим чиста, домашно отгледана храна. Тъй като имахме двор най-естественото нещо беше да започнем ад си отглеждаме сами“ – разказа Сияна.
“Имахме перфектният райграс, но решихме, че е по-добре да превърнем двора в градина, от която да се храним всички ние.
Децата много добре разпознават вече какво е плевел, морков и домат и знаят къде е мястото в градината на всичко“ – разказва Иво.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Броени дни след 24-тия благотворителен Виенски бал в София, в "Моето семейство" гостуват продуцентът и режисьор проф. д. и. Румен Нейков и съпругата му Мария. София застава елегантно и уверено на световната карта на виенските балове благодарение и на семейство Нейкови. Отзвукът и посланията от Виенския бал в българската столица остават..
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..
Кристина и Нено Костови живеят в София, а фермата им за култивирани боровинки е в с. Осетеново до Калофер. Съвременните технологии им позволяват да контролират поливането и подхранването на растенията, сред които сортовото разнообразие е доволно богато. И Нено, и Кристина работят в IT сектора и работата им позволява да са гъвкави и да..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..
Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Колкото е необяснимо абсолютното, толкова е необяснимо и това, което ни подтиква към неговото търсене, смята актьорът Стелиан Радев. Той влиза в ролята на..
"Йерма" от Федерико Гарсия Лорка е най-новото заглавие в афиша на Yalta Art Room. Премиерата на спектакъла е на 16 и 24 февруари от 19.30 ч. на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg