По-зрелите сред нас добре помнят гласа и запомнящия се образ на обичания комедиен актьор. Васил Попов беше и неизменна част от новогодишните телевизионни програми, които създаваха настроение в празничната вечер.
На 24 декември 1997 г. го помолих да даде някои професионални съвети на домашните любители актьори, на които се налага да се превъплътят в образа на Дядо Коледа. Чуйте.
Само след дни в Университета на Илинойс в Ърбана-Шампейн в САЩ се открива лекторат по български език и култура след десетилетия отсъствие на родния ни език от програмите на висшите училища в САЩ. За тази много хубава новина в предаването "За думите" разговаряме с първата наша лекторка там – гл.ас. д-р Илияна Димитрова, преподавателка във..
За радост или съжаление в началото на 2026 г. предстои да се разделим с българския лев и неговите стотинки. Еврото ще бъде паричната единица, с която ще измерваме разходите и приходите си. Един въпрос, малко встрани от големите спорове и сюжети около това, е как съкратено ще се изписва "евро" и "евроцент". В предаването "За думите" го задаваме на д-р..
"Добре дошли в училищната общност" се нарича проектът на сдружение "Професионален форум за образованието" за въвеждащи тренинги за адаптация и мотивация на ученици от 1, 5 и 8 клас. Моделът е практикуван в 151 СОУПИ (Средно общообразователно училище с профилиране по интереси), създадено по авторски модел на група български педагози и работило от 1990..
Станимир Минков е млад учител в гимназиалния етап в СУ "Емилиян Станев", Велико Търново. Тази година поема осмокласници и продължава с единайсети клас. Държи в класовете му да има доверие и добри взаимоотношения, за което полага грижи още от първите учебни дни. Днешните деца изпитват затруднения да се изразяват писмено и устно, но когато се намери..
Колкото и да не ни се иска, лятото си отива, макар че слънцето още ни осигурява летни дневни температури. Освен че се настройваме за новия работен сезон, а децата – за училище, по традиция добрите домакини се стягат да приготвят и зимнина. Страната ни е благословена с чудесен климат и плодородна земя, така че есенното изобилие от всякакъв плод просто..
"Една уста, едно банджо, един стол, двама души" – така започва описанието на примитивното рокендрол/индъстриъл фолк/musique brute дуо Cantenac Dagar..
Интердисциплинарният фестивал "Театър на чудесата" се завръща с интригуващи научно-театрални постановки, представяния, дискусии и участници от повече от 15..
Огромната тема, която поставихме на обсъждане в поредния брой "За здравето", включваше много проблеми и нюанси и пряко засягаше милиони пациенти по света,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg