Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Движението по българските граници остава частично ограничено

Снимка: БТА-архив

На границата с Турция при ГКПП „Капитан Андреево“, на изход от страната, движението е интензивно. По данни на ГД „Гранична полиция“ на турската граница не се пропускат чужди граждани с леки коли, микробуси и автобуси, с изключение на турски граждани. Не се допускат и водачи на тежкотоварни автомобили, които са граждани на рискови в епидемиологично отношение страни. Не се разрешава и влизането на водачи, които са посетили тези страни в последните 14 дни.

Гръцките гранични власти временно пропускат само чужди граждани, които живеят или работят в Гърция, удостоверено с официален документ на гръцки език, като ограничението не се отнася за водачи на камиони.
Преустановено е преминаването през ГКПП „Златоград“, поради усложнение на епидемиологичната обстановка в Гърция.


На границата с Румъния трафикът е нормален за товарни автомобили. Временно, от румънска страна е преустановенопреминаването на хора и автомобили на граничните пунктове при „Никопол“, „Свищов“, „Кайнарджа“, „Крушари“ и „Кардам“. Транзитните товарни автомобили могат да преминат българо-румънската граница само през граничните пунктове „Русе – Гюргево“ и „Видин – Калафат“. Товарните автомобили, които превозват стоки от и за Румъния, може да преминават и през останалите функциониращи пунктове на българо-румънската граница.

На границите с Република Северна Македония и Сърбия трафикът на товарни автомобили е нормален, но не се пропускат пътуващи с леки автомобили, микробуси и автобуси. На излизане от Северна Македония пътуващите могат да преминават само на ГКПП „Гюешево“ и „Деве баир“.

Снимки: архив БТА и БГНЕС


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Плиска е център на честванията за 1160 години от покръстването на България

На 2 май председателят на Народното събрание Наталия Киселова ще присъства на отбелязването на 1160 години от покръстването на българския народ и 1170 години от създаването на българската азбука в Плиска. Това съобщиха от пресцентъра на парламента,..

публикувано на 01.05.25 в 17:11
президентът на Конфедерация на труда “Подкрепа“ Димитър Манолов

Една четвърт от работещите в страната нямат или не искат трудов договор

25% от работещите са без трудов договор, борбата със сивата икономика трябва да е основен приоритет на държавата. Това заяви по повод Деня на труда 1 май социалният министър Борислав Гуцанов във Варна. За министъра е странно, че част от самите..

публикувано на 01.05.25 в 15:29
От ляво на дясно са Станислав Стоянов, Кийт Селф, Петър Петров и  Климент Шопов

От “Възраждане“ не искат еврото и предлагат обвързване на лева с долара

На 30 април в сградата на Конгреса на САЩ е имало среща между делегация от партия "Възраждане" и републиканския депутат Кийт Селф, който е зам.-председател на Комисията по външна политика в Камарата на представителите на САЩ и председател на..

публикувано на 01.05.25 в 14:49