Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Книга срещу пластмасови отпадъци се разменя в три български града

Снимка: Facebook /Книги за смет

Поредно издание на кампанията „Книги за смет“ ще зарадва жителите на Бургас, Варна и Велико Търново в дните 27 и 28 юни. Всеки, който желае да се включи в екологичната инициатива, трябва да донесе годна за рециклиране незамърсена пластмаса, срещу която ще получи книга по негов избор. Началният час на събитията в трите града е 10, а книгите подбрани тази година са такива, които са в основата на филмови сюжети. Сред заглавията ще открием „Доктор Дулитъл“, „Дивото зове“, „Малкият принц“ и много други. Организаторите на събитието уверяват, че то ще се проведе при спазване на всички противоепидемични мерки. От първото издание на "Книги за смет" през 2013 г. досега у нас са рециклирани над 60 тона пластмасови отпадъци и са раздадени десетки хиляди книги.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 27 ноември 2025 г.

В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови  34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..

публикувано на 27.11.25 в 19:00

Благомир Коцев на свобода срещу парична гаранция от 200 хил. лв.

Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..

публикувано на 27.11.25 в 18:22

След напрежение в "триъгълника на властта" замразиха Бюджет 2026

Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..

публикувано на 27.11.25 в 14:25