Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пореден ден на антиправителствени протести в България

Снимка: БГНЕС

Хиляди българи изпълниха за 13-а вечер т.нар. "триъгълник на властта" в столицата. Движението по булевардите “Дондуков“ и “Цар Освободител“ беше спряно. Исканията са същите – оставка на правителството на Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев.

След 21:00 часа антиправителственият протест прерасна в шествие, преминало покрай Съдебната палата, по булевардите "Витоша", "Патриарх Евтимий" и "Васил Левски" и достигна Ректората на Софийския университет "Св. Климент Охридски".

Малка група протестиращи блокира за окорло час площад „Орлов мост“, а част от демонстрантите отидоха пред сградата на БНТ, където поискаха оставката на генералния директор на медията Емил Кошлуков. Още за протеста в София – вижте ТУК

Продължават протестите срещу властта и в други градове на страната. Как преминаха те в Бургас, Ямбол, Пловдив, Хасково, Плевен, Русе, Добрич, Сливен и Стара Загора, вижте от свидетелствата на кореспондентите на БНР – ТУК

Редакция: Красимир Мартинов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Иво Михов

В Софийския университет работят върху създаването на квантов компютър

Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много по-бърз и функционален, казва докторантът Иво Михов от Центъра за квантови технологии на..

публикувано на 25.02.25 в 10:45

Търсят възможности за противодействие на младежката агресия чрез култура

Дискусия за ролята на културата като средство за противодействие на насилието и младежката агресия организират "Гьоте институт"- България и Сдружение "Фабрика за идеи" от 16:00 г. до 18:00 ч. в "Гьоте институт" в София. Отворената дискусия с вход..

публикувано на 25.02.25 в 09:05

Представят анализ на състоянието на Въоръжените сили на България

В рамките на Годишната конференция на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов, днес ще бъде представен "Анализ на състоянието и подготовката на Въоръжените сили през 2024 г.". Сред участниците в заседанието ще е министърът на отбраната Атанас..

публикувано на 25.02.25 в 07:30