Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров загуби в Ница, но спечели виртуално в Мексико

Григор Димитров
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров загуби от 38-годишния испанец Фелисиано Лопес с 2:3 части във втория си мач от второто издание на демонстративния турнир в Ница, организиран от треньора на Серина Уилямс - Патрик Муратоглу, информира БНР-Новини

В събота най-добрият български тенисист дебютира в Ultimate Tennis Showdown с поражение с 0:4 части от френския ветеран Ришар Гаске, а Фелисиано Лопес надви Алексей Попирин с 3:1 части. 

Турнирът в Ница се провежда в експериментален формат - с четири четвъртини, всяка от по 10 минути. При равенство 2:2 части, се играе решителна пета четвъртина, в която първият тенисист, записал две поредни точки, е победител.

Въпреки неуспеха си в Ница, Григор спечели турнира "Cabo Legends Championship" в Мексико, но без да излиза на корта. 

Организаторите на виртуалната надпревара в Лос Кабос включиха общо 16 играчи в схема с директна елиминация, а победителите в отделните срещи се определяха с онлайн гласуване от феновете в социални мрежи "Фейсбук", "Туитър" и "Инстаграм".

Така на финала Димитров получи 53 процента от гласовете срещу 47 процента за опонента му Хуан Мартин Де Потро (Аржентина) и беше обявен за шампион.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Туристическо дружество „Трапезица“

Пътят към здравето – кампанията "Движи се и победи" стартира с поход до хижа "Божур"

С пролетен поход към хижа "Божур" десетки ентусиасти и природолюбители ще поставят началото на 44-ото издание на кампанията "Движи се и победи". Първият пешеходен преход ще се проведе на 3 май със сборен пункт – Владишкия мост във Велико Търново..

публикувано на 03.05.25 в 08:35

Самардалата – царица на пролетта в Нова Загора

Третото издание на празника на самардалата ще се състои на 3 май на централния площад в Нова Загора. Ароматното растение, характерно за Югоизточна България, се използва като подправка и се бере в пълния си цъфтеж през месец май, когато..

публикувано на 03.05.25 в 07:55

Остава топло със следобедни превалявания в някои от планините

В събота  минималните температури ще са от 7 до 12°. В София ще е около 8°. През деня времето ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Максималните температури ще са между 23 и 28°, в..

публикувано на 02.05.25 в 19:10