С шествие между „Триъгълника на властта“ и Орлов мост, преминава 25-ата вечер на протести в София, с искания за оставки на правителството и на главния прокурор. Хода на проста в столицата можете да проследите ТУК.
Три ключови кръстовища в столицата остават блокирани. Освен Орлов мост и булевард „Цар Освободител“ при сградата на президентската администрация е затворено и кръстовището при Ректората на Софийския университет. Палатковият лагер пред Ректората се разраства, предават репортерите на БНР.
За около час тази вечер беше блокиран главният път Е-79 в района на Кресна от протестиращи срещу правителството и главния прокурор, предаде кореспондентът на БНР в Благоевград Кети Тренчева. Над 4-километрови колони от чакащи автомобили се образуваха в двете посоки – и към Гърция, и към София.
Преди обяд беше направен опит първият опит за блокада на Е-79 в района на Благоевград, но пътят беше освободен само за 10 минути от полицията, информира БНР-Благоевград.
Над две денонощия остава блокиран пътят Стара Загора – Хасково. Протестиращите граждани, които вече повече от 48 часа са спрени от полиция и жандармерия в района на летището на изхода от Стара Загора, ще останат на място, за да отстояват своите прави. Те отново завиха своите искания да бъдат допуснати до автомагистрала „Тракия“ и след обиколка на детелината да се върнат обратно към града, предава БНР-Стара Загора.
Стотици българи в чужбина също излязоха заедно на протест с посланиетоп "Не сте сами!”. Изпращат го към протестиращите в България. Сънародниците ни се обединиха в общи протестни шествия, за да се обявят за оставка на премиера Борисов и главния прокурор Гешев, както и заради „корупцията и обвързването на държавните структури в България с олигарси и мафия“, както гласят мотивите им. Поради часовите разлики, протестните шествия бяха "щафетни" в градовете Виена, Амстердам, Берлин, Кьолн, Лондон, Мадрид, Манхайм, Монреал, Мюнхен, Осло, Париж, Прага, Торонто, Щутгарт. Повече за исканията на нашите сънародници вижте в публикацията на Радио България.
Съставил: Красимир МартиновТрети ден плажната ивица в Поморие е залята с нефтени петна, които продължават да изплуват. Въпреки че кметът Иван Алексиев е запознат с проблема, общината не е предприела действия за почистването им, съобщиха от Регионалната инспекция по..
В празничния парад за 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия, през т.г. тази година няма да има военна техника, но на площад "Княз Александър I" ще преминат около 700 военнослужещи, съобщи бригаден генерал Божидар Бойков. По думите..
Когато въведем еврото, ще можем да теглим пари от банкомат единствено в новата валута, става ясно от сайта на Българската народна банка. Т.нар. период на двойно обращение ще трае първия месец от приемането на европейската валута. В него ще можем да..
Само на 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия , Националният военноисторически музей предоставя възможност на своите гости да влязат..
Третото издание на празника на самардалата ще се състои на 3 май на централния площад в Нова Загора. Ароматното растение, характерно за Югоизточна..
Българските ученически отбори, участвали в Европейската олимпиада по експериментални науки EOES 2025 в Загреб се завърнаха с два сребърни медала, съобщи..