Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще наблюдава демонстрациите на способности по време на медийния ден на българо-американската подготовка "Тракийско лято 2020" в района на летище Чешнегирово, съобщава Информационният център на Министерството на отбраната.
Над 1000 военнослужещи от българската и от американската армия тренират заедно в „Тракийско лято – 2020“. Подготовката се провежда всяка година с цел повишаване оперативната съвместимост между екипажите на военно-транспортните самолети в състава на международните оперативни сили, както и за отработване на процедури за съвместна работа в условията на враждебна среда, уточняват от информационния център. Заедно с ВВС своя опит повишават и парашутистите от Съвместното командване за специални операции.
На 19 август преди обяд, ще бъдат демонстрирани елементи от общата подготовка със самолети С-27 J "Спартан" и С-130 "Херкулес", както и с вертолет AS 532 "Кугър". Ще бъде показана и авиационна техника.
Българо-американска подготовка "Тракийскo лято - 2020" се провежда до 28 август в районите на летище "Пловдив", военното формирование 32 040 - Крумово, летище "Чешнегирово", пътния участък с. Поройна - с. Леново и във временно отделени зони от въздушното пространство на България. Ръководител на учението е полк. Юрий Луканов – заместник-началник на щаба на Военновъздушните сили на България.
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..
Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може..
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани,..