Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Недоволните се стягат за национален протест

Снимка: БГНЕС

За 55-та вечер протестиращи се събират пред президентството в София с искане за оставка на правителството, главния прокурор Иван Гешев и машинно гласуване.  Заместник-министърът на външните работи Георг Георгиев, който е и национален координатор за борба с антисемитизма, осъди действията на протестиращите, напомнящи за „сюжет от най-мрачните времена на световната история“. 

За утре, 2 септември, е насрочен национален протест под лозунга „Велико народно въстание“. За събитието се очаква в столицата да пристигнат протестиращи от различни градове на страната.
„Управляващите се готвят да съберат 120 гласа в Народното събрание, за да започнат обсъжданията по т.нар. нова Конституция. Ние няма да позволим мафията да създава основния закон на България. Ние няма да си тръгнем, докато те не си тръгнат от власт“, призовават инициаторите на протеста - „Отровното трио“. От БСП също призоваха своите членове и симпатизанти да се включат в протеста.
Полицията призова в утрешния ден протестиращите да спазват обществения ред.
Столична община съветва софиянци и гостите на града в утрешния ден да избягват района на пл. „Независимост“ - Народното събрание 2, Министерски съвет и Президентството, тъй като придвижването ще е затруднено.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По искане на Украйна в България проверяват търговци на оръжие

Службите за сигурност у нас извършват претърсвания и изземвания в жилища и офиси в София и в страната. Действията на екипите са в изпълнение на молба за правна помощ на Националното антикорупционно бюро на Украйна. Молбата е свързана с разследване..

публикувано на 12.08.25 в 13:45
Церемония по дипломирането на млади лекари в Медицинския университет в София

За поредна година расте броят на обучаващите се в България студенти чужденци

Чуждестранните студенти в България предпочитат да се обучават в Медицинските университети в София, Пловдив, Варна и Плевен, както и в Софийския университет "Св. Климент Охридски" . През академичната 2024/2025 година броят на чуждестранните студенти в..

публикувано на 12.08.25 в 10:36

Огнено шоу и анимация във Варна за Международния ден на младежта

Богата програма с кинопрожекции и огнено шоу, по случай Международния ден на младежта , подготвя Община Варна. Събитията ще се проведат на 12 август от 16:00 до 23:00 ч. на входа на Морската градина .  В рамките на предвидената празнична програма ще..

публикувано на 12.08.25 в 07:35