Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Експозицията „Дивата София“ – запознайте се с животинския свят на столичния град

4
Домашна кукумявка (фотография). Автор: Н. Пр. Мачей Шимански
Снимка: sofiahistorymuseum.bg

До 22 септември столичани и гости на града могат да разгледат изложбата „Дивата София“, която представя биоразнообразието в столичния град. Експозицията е съставена от фотографии и рисунки на животни и птици, които понякога неподозирано споделят градското пространство със софиянци.

Сойка (фотография). Автор: Атанас Грозданов
Фокусът е насочен най-вече към животинския свят, който остава встрани от погледа и вниманието на забързания градски човек. Включени са както познати диви животни, така и такива, за които е трудно да си представим, че живеят сред нас.

Необичайната експозиция е представена в изложбена зала „Триъгълна кула на Сердика“, филиал на Регионален исторически музей – София и се организира от фейсбук платформата „Дивата София“ при спазване на всички противоепидемични мерки.

Катерица (фотография). Автор: Диян Янкулов

Снимки: Регионален исторически музей – София



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35
Паметникът на благодарността в центъра на Бургас

Външно министерство осъди посегателства срещу синагога и еврейски паметник у нас

Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..

публикувано на 09.10.25 в 12:12

Часът на Радио България - Брой 67

В брой 67 на предаването слушайте: Молдова след изборите – как българите и гагаузите в страната „разчитат“ резултатите от вота – коментар на бесарабския българин Александър Ламбов и Михаил Сиркели, гагаузин с българско гражданство;..

публикувано на 09.10.25 в 12:00