Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В 61-я ден на антиправителствени протести обстановката е спокойна

Снимка: БТА

Антиправителствените протести продължават 61-ви ден.
В момента няма блокади на кръстовища от протестиращи.
В София, късно вечерта, недоволните от властта направиха шествие, под знака на Съединението на България, от площад „Независимост“ до Орлов мост и временно спряха движението.  В същото време, друго шествие, срещу президента Румен Радев, премина през центъра на столицата, с призиви за оставка на държавния глава.
В Пловдив, шествие под наслов „Национален поход Съединение“ премина по централния булевард „Цар Борис III Обединител“. Пред паметника на Съединението, по време на тържествената заря, демонстрантите освиркаха кмета Здравко Димитров, председателя на НС Цвета Караянчева и областния управител Дани Каназирева. По време на речта на президента Румен Радев гласовете на недоволство затихнаха.
Във Варна също се проведе мирно шествие, където протестиращите призоваха демонстрацията да не отразява неодобрението към властта, а да бъде израз на гражданската съвест и отношение към героичното минало на България.
В Манхайм, Германия, сънародниците ни също отбелязаха Съединението на България, и изпратиха клип-обръщение, в знак на подкрепа към протестиращите срещу правителството на Борисов.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Министри разказват на депутатите за "въпросника" на САЩ

Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..

публикувано на 20.02.25 в 07:15

Втори ден на бойкот на веригите за хранителни стоки

Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..

публикувано на 20.02.25 в 06:35

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00