Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Младите атлети Теодор и Валентин Цветкови се впускат в маратон с благородна кауза

Снимка: архив

От 14-ти до 20-ти септември братята Теодор и Валентин Цветкови провеждат своя нов маратон с благородна кауза. В рамките на седем дни Теодор ще преплува 280 км., а Валентин ще пробяга 280 км. За спортната изява те са избрали езерото в Лесопарк Липник, с. Николово, Русе.

Каузата, зад която застават двамата атлети, е "Oбразование за всяко дете“ - кампания на УНИЦЕФ-България (UNICEF Bulgaria). Събраните средства ще се насочат към създаване на образователна платформа за деца с увреждания. Необходимата сума е 400 хил. лв, а дарение може да направи всеки чрез SMS на кратък номер 1021 или чрез профила на Теодор Цветков в социалните мрежи.

Младият плувец е сред рекордьорите на Гинес, след като преди години преплува 10 км в езеро с една ръка привързана към тялото. Надява се новата благотворителна кампания да бъде също толкова успешна, както и предходните. Преди три години той направи плувен маратон в подкрепа на жени, пострадали от рак на гърдата, след това насочи усилията си за събиране на средства за изграждане на плувен комплекс в Русе.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 26 февруари 2025 г.

В "България днес" говорим за ролята на българските организации за подобряване живота и отношението към сънародниците ни в съседна Сърбия. Събеседник по темата е Дарко Аначков, председател на Българо-сръбския център във Враня. Ще разберете кога и как ще..

публикувано на 26.02.25 в 19:00

Ще е облачно и мъгливо, температурите ще са в широки граници

В четвъртък  минималните температури ще бъдат в широки граници, от минус 6° - минус 8° в местата с мъгла, до около 5° в крайните югозападни райони от страната. В София ще е около минус 1°. През деня над по-голямата част от страната облачността ще е..

публикувано на 26.02.25 в 18:30
Даниел Митов

Стриктен полицейски контрол в 30-километровата зона по границите с Гърция и Румъния

МВР се справя добре. Отчита се ръст на заловените наркотици и трафиканти на хора по шенгенските граници. Това каза при представянето на получени нови 52 микробуса за "Гранична полиция" министърът на вътрешните работи Даниел Митов в отговор на..

публикувано на 26.02.25 в 16:27