151 са новите случаи с коронавирус за странвата при направени 2988 PCR теста за последното денонощие, сочат данните на Единния информационен портал към полунощ. С тях броят на заразените от началото на пандемията достигна 19 014 души. Излекуваните пациенти за изминалите 24 часа са 147. Общо оздравелите вече са 13 727. Оставащите активни случаи са 4 522. Хоспитализираните болни са 714. В интензивни отделения са 33-ма души.
4 души с доказан COVID-19 са починали за изтеклите 24 часа. Най-много са новозаразените в София - 30, следва Пловдив - с 17 и Бургас - с 16 нови случая. За денонощието коронавирус е установен при 6 медицински лица.
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..