Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът: Най-бързо и адекватно реагирахме на Covid заплахата

Снимка: ЕПА/БГНЕС

“България най-бързо и адекватно реагира и на здравната, и на икономическата заплаха от Covid пандемията”, написа във фейсбук страницата си премиерът Бойко Борисов. Той изтъква, че взетите мерки са започнали да действат “отрано” и са обхванали много хора.

Само по схемата 60/40 над 300 хил. работни места бяха запазени", пише още министър-председателят. “Ако мерките на правителството не действаха, безработицата щеше да е 14%, а сега тя е на ниво - 7,5%”, добавя той.

Според Бойко Борисов всеки ден от 13 май насам броят на безработните намалява с 400-500 души. Премиерът заявява още, че най-трудните времена за здравната система и за икономиката предстоят, но данните показват, че страната ни е на прав път.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В.с.

Безконтролно застрояване и институционално бездействие са причина за наводненията

Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..

публикувано на 07.10.25 в 17:16
Томислав Дончев

Вицепремиерът: Страховете от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени бързо

“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..

публикувано на 07.10.25 в 16:57

Младите медици подновяват протестите за достойно заплащане

Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..

публикувано на 07.10.25 в 16:42