Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

6,5% са новозаразените с COVID-19 при 3 302 теста

Снимка: БГНЕС

216 са новите случаи с коронавирус у нас при направени 3 302 PCR теста през последното денонощие, сочат данните на Единния информационен портал към 00:00 часа на 29 септември. 

За последното денонощие са починали 11 души, а 163 са се възстановили от коронавируса. В болници остават общо 780 пациенти, от тях 42 в интензивни отделения.

Най-много са новите случаи в Бургаска област – 64. Следва София-град – 30, Пловдив – 22, Стара Загора – 15. Потвърдените случаи при медицински лица са общо 1132 – 13 нови за последното денонощие.

Няма здравна криза с COVID-19 в България. Разработват се ясни и точни критерии за бройката на заболелите от COVID-19 по места. Нека не създаваме усещане у хората за страх и паника - това заяви за бТВ министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов. Не знам на какво се дължи слуха за затваряне на училища в края на октомври. Вариант за връщане на КПП-та също не се обсъжда, категоричен е министърът. 

През септември разпространението на вируса в България спадна до едно от най-ниските нива в ЕС. Това доведе до неглижиране на мерките. С идването на зимните месеци се очаква увеличаване на броя заразените, каза пред Нова телевизия директорът на Националния център по заразни болести проф. Тодор Кантарджиев. 25 болни на 100 хиляди души е границата, която е опасна и не трябва да бъде премината, добави той. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Софийският университет пое председателството на алианса "Transform4Europe"

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..

публикувано на 23.10.25 в 10:25

Възможни са слаби валежи в Южна България, затоплянето продължава

В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..

публикувано на 22.10.25 в 19:16

Младите лекари ще получат желаното увеличение на заплатите си

На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..

публикувано на 22.10.25 в 16:33