"За съжаление, поради ограничителните мерки заради пандемията с коронавируса, не сме в състояние да организираме обичайното тържество със съответната българска културна програма", каза председателят му Иван Николов, цитиран от БТА. Той поздрави всички българи в Сърбия по повод годишнината и отбеляза, че има нужда от нов прочит на историята, за да може да се разбере настоящето и правилно да се ориентираме в бъдещето.
КИЦ "Босилеград" е една от най-активните български организации в чужбина. Първите месеци от работата му започват под натиск от страна на тогавашните сръбски власти и почти година минава в търсене на помещение за дейността му. Преодолявайки съпротивата, днес той е важно средище за запазване на българския дух на нашите сънародници. Богатата му дейност включва концерти, изложби, театрални представления, разпространение на книги, вестници, списания, както и оказване на съдействие на ученици и студенти, които искат да продължат образованието си в България.
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България няма моралното право да мълчи или да се крие зад процедурни формулировки . Напротив – страната ни е..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински хижи – и с месечен наем под 400 евро. Градове като Банско, София и Пловдив разполагат с гъста мрежа..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол...