Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Повишава се процентът на новозаразените с Covid-19

Снимка: архив

448 нови случаи на коронавирус са установени от направените 3795 PCR теста през последното денонощие, показват данните на Единния информационен портал. Това е 11,8% от общия брой изследвани.

Най-много новозаразени има в София - 116, в Благоевград - 55, във Варна - 49, в Пловдив - 42. Четирима души са починали, 105 са излекуваните, а в болница остават 1189 – от тях 59 в интензивни отделения. Активните случаи са 7610. Потвърдените случаи при медицинския персонал от началото на епидемията са 1357. Общо 24 319 души са се заразили досега с коронавирусна инфекция, а 891 са загубили живота си.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Хор „Бели рози“ – Пескара, Италия

Задава се Първият фестивал на българските фолклорни състави от чужбина на родна земя

Сцената ги събира, този път в България, мястото е старопрестолната столица Велико Търново. Там си дават среща фолклорните състави, които пазят и популяризират българската традиция извън пределите на родината. От 23 до 26 юли Велико Търново става..

публикувано на 21.07.25 в 06:50
Остров Св. Анастасия

Авторитетна турска медия представя остров Св. Анастасия и комплекса "Акве калиде"

Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..

публикувано на 19.07.25 в 08:00

Народни носии и обичаи от цяла България представят този уикенд в Рибарица

Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..

публикувано на 19.07.25 в 07:00