Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спад в търговията с ЕС и трети страни

Снимка: архив

През периода януари – юли 2020 г. износът на стоки от България за ЕС намалява с 6.5% спрямо същия период на 2019 г. и е в размера на около 20.5 млрд. лв. Основни търговски партньори на България са Германия, Румъния, Италия, Гърция, Франция и Белгия. Това сочат данните на НСИ.
Вносът на стоки в България от ЕС за януари – юли т.г. спада с 12.5% спрямо същия период на 2019 г. и е на сумата от 20,4 млрд. лв. На най-голяма стойност са стоките от Германия, Румъния, Италия, Гърция и Нидерландия.
През януари – август 2020 г. износът на стоки от България за трети страни се свива с 11.5% спрямо същия период на 2019 г. и е в размер на 11.99 млрд. лева. Основни търговски партньори на България са Турция, Китай, Обединеното кралство, САЩ, Сърбия, Русия и Северна МакедонияВносът от трети страни през същия период намалява с 12.8% спрямо същия период на 2019 г. и е на стойност 14.6 млрд. лв. На най-голяма стойност са стоките от Турция, Русия, Китай и Сърбия.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Васил Терзиев и Екрем Имамоглу ще открият B40 в София

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж", а фокусът на българското..

публикувано на 19.02.25 в 17:54

Влак на българска жп компания катастрофира в Румъния, има жертва

Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал  началник-влакът на частната българска компания, който е румънски гражданин.  По информация на румънската..

публикувано на 19.02.25 в 16:03

Изкуственият интелект създава нова реалност за работодатели и работници

В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората с висока квалификация и с по-високо заплащане. Най-малко засегнати са работните места, които..

публикувано на 19.02.25 в 13:50