В бюджета на Министерството на здравеопазването се предвиждат над 120 млн. лв. допълнителен ръст в разходите за 2021 год., предаде БТА, цитирайки зам. министъра на здравеопазването Жени Начева. Средствата са предвидени за субсидии на болници, допълнително заплащане на медиците от първа линия в борбата с пандемията, осигуряване на тестове и плазма. Допълнително са разчетени 94 млн. лв. за ваксини и лекарства. По бюджета на Здравната каса , ръстът в разходите е над 326 млн. лв. за финансиране на основния пакет от медицински дейности и увеличаване на цените и обемите в тях. Допълнително са предвидени механизми за финансиране на лечебните заведения, които не могат да изработят дейността си (85%). Има Възможност и за гъвкаво договаряне на медицински дейности, свързани с COVID-19. Предвижда се и буфер над 600 млн.лв.който може да бъде използван за лекарства, медицински дейности и заплащане на персонал.
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град Ямбол провежда кампания "Да четем за България". Инициативата е насочена към читателите на възраст..
На изложение-конференция High Security Printing EMEA-2025 в Базел, Швейцария, българската лична карта спечели първо място за най-добра лична карта в Европа за 2024 г ., съобщи МВР. Освен за модерния и естетичен дизайн, българската лична..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на вкуса“ 2025, съобщава БТА. През почивните дни, 8 и 9 февруари, градът под липите ще събере на..
Световният ден на радиото – 13 февруари, тази година е посветен на климатичните изменения. Изборът не е случаен – 2025 г. е определена от Парижкото..
Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от..
Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер..