Втора английска езикова гимназия "Томас Джеферсън" е първото "референтно училище" в София от програмата на Google за учебни заведения чрез дигитални технологии. Новината бе обявена онлайн в присъствието на зам.-министъра на образованието Карина Ангелиева, кмета на София Йорданка Фандъкова и директора на направлението "Образование" в Google Марк Сенс Лопес, предаде БТА.
Гимназията е второто Google референтно училище в Централна и Източна Европа. За да получи отличието училището е покрило редица критерии, има 15 сертифицирани учители по програмите Google Certified Educator и над 1138 персонални профила за учители и ученици.
В брой 62 на предаването ви предлагаме: Интервю на Гергана Манчева с Елеонора Едрева - специализант по програмата "Фулбрайт", завърнала се от Америка у нас, за да изследва старите багрилни техники, а завръщането беше предшествано от срещи..
Няма активни огнища на пожара в Пирин. През нощта екипи на пожарните служби и горски служители не са допуснали огънят да навлезе високо в планината и да засегне територии на Национален парк "Пирин". Силният вятър разнася горските пожари в Пирин..
Издателска къща "Пан" представя изложба "80 години Пипи Дългото Чорапче" с кориците на всички издания за червенокосата лудетина Пипилота Виктуалия Транспаранта Ментолка Ефраимова Дългото чорапче, излизали на български език. Събитието ще се състои в..
На 87-годишна възраст, на 28 юли т. г. е починал един от най-изтъкнатите журналисти международници в България – Константин Иванов . За тъжната вест..
Огнеборци и доброволци успяха да спасят санданското с. Плоски от големия пожар, който бушува в Западната част на Пирин планина вече пети ден . Във вторник..
В "България днес" на 30 Юли слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 14:01 – Учреди се Асоциация на българските..