За изминалото денонощие в България са регистрирани 166 новозаразени. Това са 21% от направените 790 PCR теста, сочи Единният информационен портал. По-малкият брой направени тестове и положителни проби са обичайни за неделния ден.
Общият брой на потвърдените случаи на заразени с коронавируса от началото на пандемията е 191 195. Активни са 84 838 заразени. Хоспитализирани са 6624. В интензивни отделения се лекуват 536 болни.
Починали са 58 души. С тях от началото на пандемията смъртните случаи с доказан коронавирус са 6609.
Излекуваните за последното денонощие са 1732. С тях успешно преодолелите COVID-19 са 99 758 души.

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI..