Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Посрещаме 2021 г. без пищни тържества, но с настроение и нови надежди

Снимка: BGNES

Заради пандемията от коронавируса официални тържества на открито, с каквито бяхме свикнали в последните години, сега не са предвидени. Затова пък повечето населени места са измислили свои варианти за посрещане на Нова година. 

В Хасково 2021 г. ще бъде посрещната с празнична заря, която ще започне точно в полунощ. С цел опазването на обществения ред в новогодишната нощ кметът Станислав Дечев е издал заповед, с която възлага на МВР и охранителните фирми в общината да организират опазването на обществения ред и сигурността на гражданите. Забранена е употребата на бойно, ловно оръжие и самоделни взривни устройства, както и нерегламентираното използване на пиротехнически средства, информира БТА. Засилен е контролът за безопасност на движението в цялата община, уверяват от там. Задължително е спазването на противоепидемичните мерки.

Сходни са разпоредбите и в останалата част от страната.


Община Русе пък ще подари празничен телевизионен концерт и отново - заря. В програмата на концерта участват Държавната опера, Драматичният театър "Сава Огнянов", Кукленият театър, Общинският духов оркестър на Русе, фолклорният танцов театър "Найден Киров", хоровете "Дунавски звуци и "Проф. Васил Арнаудов", ансамбълът за ударни инструменти "Ruse Vibes" на Националното училище по изкуството "Проф. Веселин Стоянов", вокални и танцови формации към Общинския младежки дом и Общинския детски център за култура и изкуство, Клубът по спортни танци "Настроение", дует "Аморе", състави към русенски читалища.

В полунощ небето над крайдунавския град ще бъде озарено от празнична заря, с която ще бъде отбелязано настъпването на Новата година.


За първи път от години, само български туристи посрещат Нова година в Пампорово, информират от "Пампорово" АД. Изпращайки годината на пандемия, курортът работи при заетост на хотелите изцяло от български клиенти.

Условията за ски в Пампорово са добри, отворени са седем писти, според информация на БТА.  

Усложнената пандемична обстановка не попречи на ски сезона в курорта. Спазвайки стриктните противоепидемични мерки, туристическото дружество въведе дигитализиране на основна част от услугите. Ресторантите в хотелите ще бъдат отворени в Новогодишната нощ до 22:00 часа, категорични са от комплекса.

Съставил: Красимир Мартинов



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Благотворителният "Виенски бал" в София подкрепя нова социална кауза

Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в традиция за българската столица "Виенски бал". Тазгодишното издание, предвидено за 8 февруари, е..

публикувано на 03.02.25 в 14:15

През 2024 г. най-много са новите българи от Украйна и Турция

16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г. броят на получилите българско гражданство надхвърля 16 000 – броят им достига този от пандемичната..

публикувано на 03.02.25 в 11:16
Министърът на външните работи Георг Георгиев

Няма покана от Скопие за общо честване на Гоце Делчев

Няма да има съвместно честване със Северна Македония на 153-тата годишнина от рождението на Гоце Делчев на 4 февруари. България не е получила покана да почетем заедно този ден, съобщи външният министър.  Георг Георгиев определи отношенията между..

публикувано на 03.02.25 в 09:27