От 29 януари до 30 април 2021 г. всички лица влизащи в България трябва да представят отрицателен резултат на PCR тест за COVID-19, направен до 72 часа преди пристигането, съобщи "Гранична полиция".
Изключение се допуска за водачите на международни автобуси, водачите на транзитни товарни автомобили, екипажите на плавателни и въздухоплавателни средства.
Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членовете на техните семейства, които не представят документ за PCR тест, се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, предаде БТА.
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще е облачно и от запад на изток ще има валежи от дъжд. След обяд ще валежите постепенно ще спират,..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI модел, който предоставя на роботите безпрецедентно 3D пространствено разбиране. Технологията е..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..
В сряда минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост...
Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна..
С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката..