182 са новите случаи на коронавирус, установени в България за последното денонощие. Това показват данните на Единния информационен портал. Положителни са 6,8% от направените общо 2 663 теста. Най-много са новозаразените в София - 80. Следват Благоевград - с 27, и Кюстендил - с 14 нови случая. За последното денонощие са починали 20 души с Covid-19, а оздравелите са 60.
3 126 пациенти с коронавирус са в болница, от тях 278 са в интензивни отделения.
Общият брой на поставените дози ваксини у нас е 57 038. Втора ваксина е поставена на 17 392 лица.
В неделя ще бъде облачно. С преминаването на студен атмосферен фронт от запад ще завали дъжд, който до обед ще обхване и Източна България. В планинските райони на Западна България дъждът ще се примесва със сняг. Минималните температури ще бъдат..
Мартеници превзеха централните улици на Одрин, предаде кореспондентът на БГНЕС. Един от най-разпознаваемите български символи беше раздаван от дипломати в Генералното ни консулство на жителите и гостите на най-големия турски град в Тракия. Южните..
На церемония в присъствието на президента Румен Радев българското знаме беше издигнато на 21 метров пилон в местността Звездата край Етрополе близо до паметника-костница "Братската могила". " Днес всички ние издигаме глас, че в разделно за света..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край..
На церемония в присъствието на президента Румен Радев българското знаме беше издигнато на 21 метров пилон в местността Звездата край Етрополе близо до..
Мартеници превзеха централните улици на Одрин, предаде кореспондентът на БГНЕС. Един от най-разпознаваемите български символи беше раздаван от дипломати..