Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продължително пребиваващите в България чужденци ще могат да се ваксинират срещу Covid-19

Снимка: БГНЕС

През 2021 г. ваксини срещу Covid-19 могат да се прилагат и на лица, пребиваващи продължително в България. Това е решил парламентът с гласуваните на второ четене промени в Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на Народното събрание от 13 март 2020 г.
Освен продължително пребиваващите, в обхвата на ваксините се включват и членове на дипломатически и консулски представителства и на представителства на международни организации, акредитирани в България, гласят приетите текстове. Предвижда се условията и редът за ваксинирането да се определят в националния план за ваксиниране срещу Covid-19 в България, предаде БТА​.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България чества 147 години от своето Освобождение

С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България. Присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, министърът на отбраната Атанас Запрянов, българският патриарх..

публикувано на 03.03.25 в 13:26

Министерството на туризма набира студенти за българския щанд на ЕКСПО 2025

България ще участва в Световното изложение ЕКСПО 2025 с национален щанд, на който ще работят български студенти, по предложение на Министерството на туризма. Българската държава ще има собствен павилион, от най-висок клас – тип "А", съобщиха от..

публикувано на 03.03.25 в 12:06
Снимка: Посолство на България в Украйна

Тържествено отбелязване на 3 март и в Киев

Българското посолство в Киев организира тържествено честване по повод националния празник Трети март пред паметника на украинските войници и българските опълченци, загинали за свободата на България в освободителната война от 1877-78 г., съобщиха..

публикувано на 03.03.25 в 07:00