Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Излекуваните за денонощието са повече от новозаразените с Covid-19

Снимка: БГНЕС

Новите случаи на коронавирус в България за последното денонощие са 332 при 2531 направени теста, сочи Единният информационен портал. Положителните проби са 13,1%.

Излекуваните за последните 24 часа са 408. Активните случаи са 31 302. 4744 болни са в лечебни заведения. 394 са в интензивни отделения. През последното денонощие са починали 24 пациенти с установен коронавирус.


За последните 24 часа са поставени 2685 ваксини срещу коронавируса. Общо вече са поставени 212 445 дози.  С две ваксини са 37 379 души.
Възстановяват се "зелени коридори"за имунизиране на лица извън приоритетните групи. Това стана, след като на 28 февруари са получени 52 800 дози от оксфордската ваксина.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пътищата са проходими при зимна обстановка

Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..

публикувано на 18.02.25 в 08:30

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10

Валежите продължават и във вторник, по-значими – в Източна България

Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..

публикувано на 17.02.25 в 17:40