Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Положителните проби за Covid-19 доближават 18%

| обновено на 06.03.21 в 10:17
Снимка: БГНЕС

Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 3004, при направени 16 876 теста.  Положителни са близо 18 от пробите, показва справка в Единния информационен портал за коноравируса.

В болница са общо 5463 души, 437 от тях - в интензивни отделения. За денонощието са изписани 1280 пациенти. 65-има са починали. 

Най-много новозаразени има в столицата - 734, следват Бургас - 428, Пловдив - 208 и Стара Загора - 121.

През изминалото денонощие са поставени 15 920 дози ваксини. Така общият брой на ваксинираните у нас вече е 284 464.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Боб, наденица и фолклор – пъстър и вкусен празник в село Житница

Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..

публикувано на 07.09.25 в 07:15

България и НАТО провеждат учение за управление при извънредни ситуации

От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР.  Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..

публикувано на 07.09.25 в 06:20

Крутмач – любов от пръв вкус в село Крепост

Село Крепост, община Димитровград, става кулинарна столица на традициите на  7 септември 2025 г. , когато  приютява една от най-ароматните ни кулинарни изяви – Празникът на крутмача. Това е автентично българско сирене, приготвяно по старинна..

публикувано на 06.09.25 в 22:10