На 6 и 7 март 2021 г. катедра "Японистика" към Факултета по класически и нови филологии на Софийския университет „Свети Климент Охридски“ организира международна среща на японски и български професори, общественици, хора на изкуството и студенти. Ще бъдат представени успешните модели на Япония за популяризиране на нейната традиционна и съвременна култура по света, информира от своя сайт ктедра "Японистика".
Събитието се предава на живо във фейсбук страницата на катедра „Японистика”. Там всеки може да проследи дискусията в реално време и да зададе въпросите си.
Ще бъдат потърсени и отговори на въпроси, които вълнуват младите хора в България и по света. Именити японски професори и български творци ще обсъдят ролята на културата и образованието през ХХI век.
За резултатите от първия ден на форума, прочетете в публикацията на Добромир Видев от БНР-"Хоризонт" ТУК.
Снимка: www.facebook.com/YaponistikaSofiaUniversityАсоциацията на българските туроператори и туристически агенти очаква забавяне в растежа на туризма в България заради неблагоприятната икономическа обстановка в много от емитиращите пазари. Към момента са трудни прогнозите за ефекта върху сектора,..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС. Главният икономист на синдиката Атанас Кацарчев каза за БНР: "Правителството предлага мярка за..
През последните години в България се събират и преработват 15 000 тона билки. Близо 90% от тях се изнасят. Над 200 са билките с широко приложение във фармацевтичната, козметичната и хранителната промишленост. Активната търговия обхваща над 20..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В "България днес" на 23 май слушайте: 02:20 - Новини 09:32 - Прогноза за времето 15:37 - Започва 20-ата Световна среща на българските медии –..
В словото си на официалното честване в София на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската..