Националката ни Борислава Христова продължава да играе силно в женското баскетболно първенство на Полша. Тя изведе "Гожов" до победа над "Енеа Познан" с 95:77 (26:18, 21:24, 22:17, 26:18) в първи двубой от четвъртфиналната серия между двата тима в плейофите на шампионата. Играе се до две победи, а втората среща е тази вечер, информира БТА.
Христова беше титуляр и завърши мача с 21 точки, 6 борби, 4 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър за 35:12 минути на игрището.
В началото на годината Борислава Христова беше избрана за най-стойностна състезателка на мачовете от третия кръг на турнира "Еврокъп" по баскетбол за жени, събирайки 64% от гласовете в анкета, публикувана на официалния сайт на турнира.
Варненката попадна в идеалната петица на кръга в "Еврокъп", след като вкара 31 точки и изведе полския "Гожов" до победа над МБА Москва.
През следващото денонощие под влияние на средиземноморски циклон, преминаващ през Егейско море, проливите към Черно море метеорологичната обстановка в България ще е усложнена. Ще бъде предимно облачно с повсеместни, на много места значителни валежи. Ще..
В София беше открита 20-ата Световна среща на българските медии, организирана от Българската телеграфна агенция. Тя преминава под мотото "Медии и знание" и събира представители на 34 медии от 25 държави. На откриването генералният директор на БТА..
Международният туристически маршрут Е3, част от който е и маршрутът "Ком-Емине" по билото на Стара планина, официално се разширява. От Европейската федерация на туристите ERA съобщават, че официално приемат пешеходния вариант на "Черноморски път" (Black..
Българинът вече разполага с брутно богатство от над 1 трилион лева, сочи проучване на Експертния клуб за икономика и политика, публикувано наскоро...
В "България днес" на 28 Май слушайте: 01:33..
Харизматична личност, с фино чувство хумор и усет за мярка и естетика – това научаваш още при първа среща за журналиста, преводач и водещ на..