От Централната избирателна комисия показаха образеца на бюлетината, с която ще гласуваме на 4 април, както и устройствата за машинно гласуване.
С машина за парламентарния вот ще може да се гласува в 9 390 от секциите в страната, а общо секциите в България ще са малко над 11 хиляди, без подвижните секции. Над 2000 техници ще обслужват машините в деня на изборите. Бюлетината на екрана ще е в три страници. Разписката от машината ще се пуска в отделна урна, предвидена за машинното гласуване. Хартиената бюлетина ще е дълга приблизително 60 сантиметра. Тази за чужбина е без кръгчета за преференции, защото там се гласува само за партии и коалиции.
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..