Олимпийските медалисти Евгения Раданова, Йордан Йовчев, Християна Тодорова и Ренета Камберова заедно с други елитни спортисти тази сутрин ще поведат колоната на традиционното велошествие и атлетически крос в София. Под мотото “За по-чист въздух” множество привърженици на колоезденето и бягането за здраве ще потеглят в 11,00 ч. по маршрут от Народното събрание до Южния парк.
Събитието няма състезателен характер, а цели седмица преди Цветница хората заедно да покажат как столицата може да бъде още по-цветна, спортна и чиста. За ранобудните участници са предвидени брандирани тениски и всеки финиширал в Южния парк ще получи подарък. Организатори на “Велошествие 2021” са "София – Европейска столица на спорта", Столичната община и Центърът за градска мобилност.
На 24 и 25 юни вицепрезидентът Илияна Йотова ще бъде в Краков, Полша, по покана на Ягелонския университет – един от най-старите университети в Европа, създаден през 1364 г. Вицепрезидентът ще бъде гост на церемония по случай 50 години от удостояването с..
През нощта ще е ясно и почти тихо. Утре отново ще бъде слънчево, след обяд в низините - горещо. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Температурите ще се повишат още и максималните ще са между 32° и 37°, за София - около 32°. В планините ще..
В настоящия момент няма непосредствена заплаха за България на фона на разрастващия се военен конфликт между Израел и Иран. Правителството ни изразява загриженост относно нарастващото напрежение в региона и потенциалните рискове за международния мир и..
Един живот, заобиколен от книги, думи и мъдрост – така може да бъде описан пътят на известната преводачка Янка Трифонова Селими, която и до днес, на..
От новата учебна година университетът в молдовския град Тараклия официално ще обучава студенти като филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев"...
България е държавата с най-ниски цени на основните горива – бензин и дизел, в Европейския съюз, сочи статистиката. С очакваното приемане на единната..