Освен известните южноафрикански, берлински, румънски и други мутации на Covid-19 по света, в Северна България е засечен нов вариант, който българските здравни власти проучват. Пред Нова Тв, имунологът акад. Богдан Петрунов коментира, че заради голямата изменчивост на вируса е възможна и четвърта вълна на Covid-19, което ще наложи постоянно разработване на нови ваксини.
По отношение на колективния имунитет, имунологът е по-скоро скептичен заради темповете, с които върви имунизацията. Акад. Петрунов добави, че някои от компаниите вече разработват трета доза на ваксината, която да се поставя през ноември и подчерта, че не препоръчва смесването на иРНК ваксина с векторна, защото няма категорични данни за безопасността.
Специалистът коментира също, че в становището на ЕМА, относно появата на тромби при ваксина с АЗ става въпрос за вероятна реакция, която не е доказана. Освен това тромбоемболията се среща често при заболяването, за разлика от случаите при имунизация, където е рядкост, посочи той.
Създаване на Дунавски университетски алианси предложи председателят на Съвета на ректорите проф. д-р Миглена Темелкова на форума "Дни на България в Кечкемет, Унгария“. Идеята е те да включват два и повече университета в държавите, през които тече..
Ще отпаднат роуминг тарифите с ЕС за Албания и Черна Гора През 2026 г. роуминг тарифите между Албания и ЕС ще отпаднат напълно, каза при посещението си в Тирана на 13 октомври председателката на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен...
Първите национални награди "Тийн тайм" ще бъдат връчени тази вечер в Първо студио на Българското национално радио. Кампанията е инициирана от едноименното предаване на програма "Христо Ботев" на БНР и се осъществява с подкрепата на Регионалния Център..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма..
Президентът Румен Радев връчи орден „Мадарски конник“ първа степен на почетния консул на България във федерална провинция Хесен, в Германия, д-р..