Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДПС не желае да се експлоатира темата за арменския геноцид

Мустафа Карадайъ
Снимка: БГНЕС

Парламентът обсъди искането за приемане на декларация по повод 24 април – „Ден в памет на жертвите на масовото изтребление на арменците в Османската империя“.

Депутатът от „Изправи се! Мутри вън!“ Арман Бабикян поиска Народното събрание да приеме решение и да обяви за геноцид избиването на арменците в Османската империя.

Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ заяви, че това е „политическо експлоатиране на исторически и геополитически събития от миналото“ и подчерта: „Историята ни дава уроците. Нека се поучаваме от тях, без да използваме историческите разломи като политически аргументи. Ние от ДПС сме последователни – нашата позиция и нашите политики са с хоризонт далеч в бъдещето, с научени уроци от историята“



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36

Проф. Калин Георгиев: Бесарабските българи съхраняват корените си непринудено

Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..

публикувано на 08.10.25 в 11:17

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40