Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е загрижена от конфликта между Израел и Палестина

Реувен Ривлин
Снимка: БГНЕС

Спирането на конфронтацията и предприемането на усилия за укрепване на мира са от ключово значение не само за Израел и Палестина, но и за целия свят. Това е заявил президентът Румен Радев в телефонен разговор с президента на Израел Реувен Ривлин. България е дълбоко загрижена от бързото ескалиране на конфликта и дадените човешки жертви. Високо ценим приятелството си с Държавата Израел, както и с Палестина. В рамките на своите възможности сме готови да подпомогне усилията за деескалация на напрежението, е подчертал Радев.

Разговорът е проведен по инициатива на президента Ривлин, който е акцентирал, че Израел се стреми към деескалация на напрежението, но държи на устойчивост в мирния процес.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05

Празникът "Любов и вино" съчетава традиции в центъра на София

В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..

публикувано на 14.02.25 в 09:30