Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ученици ще разговарят с астронавти от Международната космическа станция

Снимка: hello-space.eu

Български ученици ще могат да задават въпроси на астронавти от НАСА и от Европейската космическа агенция чрез видеоконферентна връзка с Международната космическа станция.

Домакин на събитието „Ало, Космос! Говори България“, което ще се състои след месец – на 26 юли, са американското посолство у нас, Атлантическият клуб в България и други неправителствени организации.

Целта на проекта е да разпали въображението на младите хора, вдъхновявайки ги да отправят мечтите си отвъд земната орбита към Луната, Венера, Марс и други непознати светове, а защо не и да изпрати трети българин в Космоса.

Историческото включване ще бъде предшествано от конкурс за набиране на въпроси от ученици на възраст между 6 и 19 години.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 ноември 2025 г.

В "България днес" на 17 ноември слушайте: 05:33 - Актуално от България 18:44 – Спектакълът Звук и светлина на крепостта Царевец навърши 40 години 30:41 – Практическото приложение на изкуствения интелект сред ученици и учители в..

публикувано на 17.11.25 в 19:00

Времето ще е топло и дъждовно

Във вторник минималните температури ще са от 7 до 12°, в Източна България - между 12 и 16°, в София ще е около 9°. През деня ще бъде облачно и с валежи, главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там,..

публикувано на 17.11.25 в 18:30

Бездомните в София и техният профил са във фокуса на европейско изследване

Бездомните хора в София са значително по-малко, отколкото в големите европейски градове. Това показват оповестените днес данни на международно проучване, обхванало 35 европейски града, по международния проект "Европейско преброяване на бездомността",..

публикувано на 17.11.25 в 16:47