Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кои са най-вкусните черешови изкушения?

3
Снимка: Радио Благоевград

Гостите на традиционния кюстендилски Празник на черешата имаха възможност да вкусят "Черешова лютеница", баници, пъдпъдъци или риба с череши, както и много други екзотични ястия с любимия плод на мнозина. Черешовите изкушения днес се включиха в надпреварата "Череши в кухнята“ в категориите за здравословна рецепта с череши, за новаторска кухня с череши, съвършен вкус и привлекателно ястие с череши. Сред водещите кулинарни изкушения бяха и черешово чътни с джинджифил, лук, чесън и ябълков оцет, салата от череши с глазирана пушена скумрия с мед и кафе. За утоляване на жаждата имаше черешови лимонада или сангрия. Ценителите на десертите опитаха френски кремове, както и всякакви сладкиши, в които главната съставка е черешата. Жените от различните читалища в общината бяха приготвили и десетки ястия по здравословни рецепти, без брашно и захар, както и ретро сладкиши, баници и дори зелници с череши.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Създаден от INSAIT модел дава на роботите триизмерен пространствен интелект

Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI модел, който предоставя на роботите безпрецедентно 3D пространствено разбиране. Технологията е..

публикувано на 23.10.25 в 19:05

Съвремието налага обществените медии да присъстват на много повече платформи

Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..

публикувано на 23.10.25 в 14:05

Часът на Радио България - Брой 69

В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..

публикувано на 23.10.25 в 12:00