В сряда ще е слънчево и горещо. Максималните температури ще са между 33° и 38°, по-ниски по морския бряг. В София ще е до 33 градуса.
По Черноморието ще е слънчево. Във Варна и на юг от морската столица максималните градуси ще са 30. На носовете Шабла и Калиакра заради умерения североизточен вятър градусите ще са до 28. Температурата на морската вода е около 25°. Очакваното вълнение на морето е 1-2 бала.
В планините също ще е слънчево. Максималната температура на 1200 метра ще е до 27°, на 2000 метра до 21°. В курортите Пампорово и Боровец горещината ще е до 27°, докато в Банско, Добринище и Смолян термометерът ще се изкачи до жарките 30°.
В четвъртък ще е горещо, над по-голямата част от страната – и слънчево. Над планинските райони в Западна България ще се заоблачава. След обяд там не са изключени изолирани кратки валежи.
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от..