През нощта над по-голямата част от страната ще бъде ясно и почти тихо. Значителна облачност с превалявания ще има над крайните югозападни райони. Утре ще бъде предимно слънчево, временни увеличения на облачността ще има над Югозападна България и на места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен вятър от север – североизток. Максималните температури ще бъдат от 28° до 33°.
По Черноморието ще бъде слънчево, ще духа до умерен вятър от изток – североизток. Максималните температури ще бъдат от 26° до 29°, а температурата на морската вода около 26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
В планините ще бъде предимно слънчево със значителна облачност в масивите от Югозападна България. Там на места ще има краткотрайни валежи от дъжд, по-значителни следобед и придружени с гръмотевици. Ще духа умерен, предимно северен вятър. Максималната температура над 1200 м ще бъде около 23°, а над 2000 м - 15°.
В разгара на летния сезон много емоции очакват любителите на конния спорт в черноморския ни курорт "Албена". На 18 и 19 юли там ще се проведе вторият кръг от "Купа България" по прескачане на препятствия. За първи път купата се провежда в четири..
Рекорден брой плажове на българското Черноморие са отличени с престижната международна награда "Син флаг", удостоверяваща чистите морски води и крайбрежни ивици. Тя се дава след оценка на Европейската агенция по околна среда, която се прави всяка..
04:25 Актуално от България и за българите по света 15:45 Музеят в Болград е събрал историята и техниките на традиционното тъкачество в Бесарабия 22:28 Елеонора Едрева се завърна от Чикаго, за да проучи традиционното багрене на естествени тъкани..
България заема второ място в ЕС по ръст на цените на жилищата през първото тримесечие на 2025 г. със скок от 15,1 на сто спрямо същия период..
Сънародници в Лондон, Брюксел, Берлин и Мюнхен изразиха съпричастност с протестиращите в България, които настояват за независимо правосъдие...
Протестите у нас в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев продължават. Тази вечер от Варна те се пренасят и в София и четири други европейски града..