Депутатите приеха на първо четене актуализацията на бюджета на Националната здравно-осигурителна каса, осигуряваща допълнителни 134 млн. лв. за здравеопазване. От тях ключови са 120 милиона, предназначени за посрещане на новата Covid вълна и борба с епидемията. Средствата ще бъдат разпределяни от Надзорния съвет на касата – решение, което срещна критиките на ГЕРБ и ДПС.
Здравният министър д-р Стойчо Кацаров отхвърли обвинението, че разходите ще се разпределят непрозрачно. Той определи предишното управление на Covid кризата като „катастрофално“ и добави, че трябва да бъде сезирана прокуратурата. Думите му бяха в отговор на обвиненията на бившия здравен министър и сега депутат от ГЕРБ проф. Костадин Ангелов, че не се осигуряват достатъчно пари за медиците на първа линия.
На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..
През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..
В рамките на Мюнхенската конференция по сигурността българският външен министър Георг Георгиев се срещна с колегата си от Република Северна Македония Тимчо Муцунски. Първият ни дипломат подчерта, че позицията на България по отношение на европейската..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..