3853 са новозаразените с коронавирус в страната за последните 24 часа. Това е със 1102 случая по-малко спрямо сряда, сочи порталът coronavirus.bg. 9,82% са положителните проби от направените 39 213 теста.
Регистрираните активно болни са 114 171. Хоспитализирани са 8398 пациенти. 90.71% от тях не са ваксинирани. 760 заразени са на интензивно лечение.
199 души с установен коронавирус са починали през денонощието. 92% от тях не са били ваксинирани. 4535 са отчетени като оздравели. За първи път от началото на четвъртата вълна на пандемията броят на излекуваните в страната надвишава числото на новозаразените.
В сряда са поставени 17 375 ваксини.
Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22..