За 18-та поредна година Българският Червен кръст ще реализира програмата „Топъл обяд в училище за нуждаещи се български деца”. 252 788 лв. са набраните чрез корпоративни партньори и индивидуални дарители средства. През учебната 2021/22 година те ще осигурят безплатна топла храна в училище за 1 414 деца от социално слаби семейства в 19 области на страната. Благородната инициатива подпомага деца в нужда, най-вече в тежките зими месеци.
Програмата, която стартира през 2004 г., до момента е осигурила безплатна храна на над 20 хиляди нуждаещи се деца от цяла България. Предоставени са общо 1 554 356 безплатни обядана обща стойност3 108 712 лв., уточняват от БЧК.
Съставил: Венета Николова

С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката. В състезанието участваха 108 ученици от..
Популациите на кръстатия орел и на черния, белоглавия и египетския лешояд в природните паркове “Врачански Балкан”, “Сините камъни” и “Българка” ще бъдат подпомогнати чрез проекти по програмата “Околна среда” 2021–2027 гг., съобщиха от Министерството на..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на проектобюджета за 2026 г. "Не виждам кой говори, че "Швейцарското правило" ще бъде променено. За първи..
В "България днес" на 27 октомври слушайте: 04:47 - Актуално от България и сънародниците по света 08:32 - Двоен празник събра..
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на..